eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Portal aukcyjny/sprzedażowy - obsługa płatności wszystkich użytkowników a księgowość


2019-08-14 21:55 autor: morawcik

1 030 odsłon

Portal aukcyjny/sprzedażowy - obsługa płatności wszystkich użytkowników a księgowość

Witam,

Niedługo uruchamiam własny portal, na którym będzie można sprzedawać rękodzieła i jestem na etapie wybierania sposobu obsługi wszystkich płatności. Na tą chwilę zastanawiam się nad dwoma opcjami:

1. Każdy użytkownik (sprzedawca) będzie sam obsługiwał swoje płatności - np. poprzez tzw. linki płatności (wygenerowany link np. do PayU) lub przez podanie odpowienich danych dostępowych (np. klucze API) i wtedy płatności realizowane byłyby na konto danego użytkownika.

2. Wszystkie płatności realizwane byłby na moje konto, a następnie wypłacane danemu użytkownikowi (na żądanie lub cyklicznie).

Jeśli chodzi o pierwszą opcję, to wszystko jest proste, ale przy drugiej opcji zastanawiam się jak to wygląda od strony księgowości i podatków. Czy ktoś się w tym orientuje i mógłby mi przybliżyć temat?

Z góry serdecznie dziękuję.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania