eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Wystawienie faktury 0% dla klienta z Czech


2018-10-11 15:29 autor: Szyna_rej

3 751 odsłon

Wystawienie faktury 0% dla klienta z Czech

Witam,

mam zapytanie, gdyż mam klienta z Czech (kosmetyczka) jednak przy sprawdzeniu w VIES wyświetla się:

"Nieważny numer VAT dla transakcji transgranicznych w obrębie UE. Posiadacz numeru VAT może skontaktować się z właściwymi organami, aby wprowadzić poprawkę lub uzyskać wyjaśnienie."

Jednak w internecie normalnie pokazuję, że Pani działa w zawodzie i wszystko się zgadza. Czy mimo wszystko z jakiegoś powodu nie można jej wystawić faktury zerowej?

Dziękuję z góry za odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2018-10-12 08:43 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Niech wpierw wyjaśni te błędy w VIES. Bez prawidłowej rejestracji do Unijnego VAT nie można wystawić faktury na 0%.

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Dennishov

    Dodano 2018-06-29 14:19 przez Dennishov

    Faktura sprzedaży nievatowca dla firmy z UE bez VAT UE

    W jaki sposób firma korzystająca ze zwolnienia podmiotowego z VAT powinna wystawić fakturę sprzedaży firmie zagranicznej UE, która nie ma zarejestrowanego VAT UE?Czy faktura z odwrotnym obciążeniem i adnotacją "W związku z art. 28 ust.1 ustawy o podatku od towarów i usług, transakcja nie podlega opo...

  • Władysław

    Dodano 2017-11-09 08:30 przez Władysław

    Kto i gdzie rozlicza składki i podatki. Co powinno być w fakturze?

    Prowadzę działalność gospodarczą, podatek liniowy. Jestem podatnikiem VAT. W ramach firmy zawarłem kontrakt z rekruterem w Wielkiej Brytanii na świadczenie pracy z kontrahentem w Belgii, podatnik VAT. Jestem rezydentem polskim.

  • Elbers

    Dodano 2016-01-29 17:10 przez Elbers

    Polska działalność a VAT w Holandii

    Witam,proszę o pomoc. Kto płaci podatek VAT za wystawiona fakturę? Dodam, że jestem na ryczałcie i podatek dochodowy płacę w Polsce, usługi wykonuję dla holenderskiej firmy na terenie Holandii, a z tego co mi wiadomo podatek VAT za poprzednie faktury za rok 2015 nabywca nie zapłacił ani grosza w Hol...

  • Robert_001

    Dodano 2017-05-30 10:31 przez Robert_001

    VAT w Unii Europejskiej

    Chciałbym dowiedzieć się czy świadcząc usługi fotograficzne (74.20.z) na terenie kraju dla klienta z UE (firma lub osoba prywatna), jestem zobowiązany posiadać NIP PL? Usługę wykonuje w Polsce, usługa wysyłana jest za granicę (e-mail lub pocztą), nabywca (firma) na rachunku (fakturze) będzie z kraj...

  • irek

    Dodano 2015-07-23 07:30 przez irek

    Gdzie w deklaracji VAT-7k uwzględnić eksport usług wewnątrzwspólnotowych?

    Witam, posiadam jednoosobową działalność gospodarczą, mam VAT w UE oraz świadcze usługi z zakresu grafiki komputerowej oraz modelowania 3D dla firmy z UK. Wystawiam im faktury z 0% VAT.Moje pytanie brzmi - czy oraz gdzie (w którym punkcie), w deklaracji VAT-7k mam wykazać kwoty z wystawianie tych fa...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania