eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Praca na etacie a własna działalność


2018-03-26 11:09 autor: klaudia.sleszynska

1 614 odsłon

Praca na etacie a własna działalność

Witam,

pracuję na etacie jako księgowa. Czy po założeniu własnej działalności (usługi spawalnicze), mogę rozliczać ją ryczałtowo? Firma nie będzie świadczyć żadnych usług na rzecz obecnego pracodawcy.

Klaudia

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2018-03-26 19:05 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Pytanie? Czym są usługi spawalnicze???
  Wysokość stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych zależy od tego, do jakiego grupowania PKWiU należy zaliczyć świadczone przez przedsiębiorcę usługi - zgodnie z ich charakterem. Jeżeli usługi wymienione w pytaniu wchodzą w zakres robót budowlanych specjalistycznych wskazanych w dziale 43 sekcji F PKWiU 2008, to przychody ze świadczenia tych usług powinny być opodatkowane stawką ryczałtu w wysokości 5,5%. W przeciwnym przypadku należy zastosować stawkę 8,5%.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2018-03-28 14:12 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  :D czyli Panie Grzegorzu w skrócie - tak Pani może skorzystać z dobrodzejstw ryczałtu ewidencjonowanego, jako że usługi takie nie zostały wyłączone spod opodatkowania ryczałtem (i spełnione są pozostałe warunki czyli np. wskazana informacja o tym, że nie będą usługi świadczone dla byłego/obecnego pracodawcy). A stawka podatku to przy każdej transakcji musi być indywidualnie rozpatrywana.

  Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Paulina00.90

  Dodano 2017-09-01 17:30 przez Paulina00.90

  Sprzedaż przez internet. Jaki dokument sprzedaży?

  Lada moment otwieram działalność na ryczałcie 5,5 %, bez VAT, bez kasy fiskalnej. Jestem na etacie. Przede wszystkim nie wiem, jaki dokument sprzedaży mam wystawiać klientowi przy sprzedaży internetowej z wpłatą na konto i przy sprzedaży osobistej gotówką. Muszę prowadzić ewidencję przychodów i zbie...

 • Kasiula9027

  Dodano 2020-02-06 11:51 przez Kasiula9027

  Jak kupować gdy nie jestem podatnikiem VAT?

  Witam, chcę założyć działalność gospodarczą jako dodatkową formę zarobku, ponieważ pracuję na etacie w biurze. Działalność miałaby polegać na sprzedaży odzieży damskiej w internecie i tzw. popularne na FB transmisje na żywo. Nie będę VAT-owcem. Jak w takiej sytuacji dokonywać zakupów hurtowych?

 • Adamol

  Dodano 2018-11-11 16:11 przez Adamol

  Własna działalność gospodarcza i praca na etacie

  Witam,chciałbym założyć własną działalność jednoczesnie pracując na pełnym etacie, jakie są koszty prowadzenia działalności?

 • JadziaS1

  Dodano 2018-04-04 10:01 przez JadziaS1

  Działalność gospodarcza a etat

  Praca na etacie a założenie działalności na ryczałcie wg PKD 47.91.Z, 47.99.Z, 96.09.Z. Jakie stawki podatku zryczałtowanego mogę zastosować?

 • dejwid909

  Dodano 2017-12-28 14:23 przez dejwid909

  Kopanie kryptowaluty. Pytania o własną działalność

  Witam, w związku z tym iż od 2 miesięcy zajmuje się kopaniem kryptowalut, chciałbym zadać kilka pytań dotyczących otworzenia własnej działalności gospodarczej:  - Czy mogę założyć taką działalność i jednocześnie pracując na etacie? Jakie są wtedy koszty prowadzenia działalności?- Jeśli tak, to jak m...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania