eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Zakup nieruchomości w toku egzekucji komorniczej


2018-03-02 09:23 autor: wódz

926 odsłon

Zakup nieruchomości w toku egzekucji komorniczej

Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą przystąpiła do licytacji nieruchomości, wpłaciła rękojmię w wys. 1/10 części sumy jej oszacowania. W skład nieruchomości wchodzą działki niezabudowane i zabudowane budynkami przemysłowymi.

Po uiszczeniu 3/4 sumy oszacowania Sąd Rejonowy wydał postanowienie przysądzając prawo własności do nieruchomości podając wartość zakupionych działek razem z budynkami (działki zabudowane).

Nabyte nieruchomości będą stanowić środki trwałe w prowadzonej działalności.
W jakiej wartości należy przyjąć zakupione grunty i budynki? Czy rękojmia zwiększa wartość zakupionych działek? Czy firma może przyjąć zakupione nieruchomości według wyceny rzeczoznawcy?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Potrącenia egzekucyjne ze świadczeń socjalnych

    Potrącenia egzekucyjne ze świadczeń socjalnych

    Pracownicy korzystający ze świadczeń socjalnych (np. pożyczek, zapomóg itp.) muszą liczyć się z tym, że w razie egzekucji komorniczej kwoty tych świadczeń zostaną zajęte w całości. Świadczenia socjalne nie są bowiem chronione przed ...

  • Nowelizacja ustawy o komornikach do kosza

    Nowelizacja ustawy o komornikach do kosza

    Wzrastające zadłużenia społeczeństwa, niższa ściągalność długów, zatory płatnicze i bankructwa, szczególnie małych i średnich przedsiębiorstw, to najważniejsze konsekwencje kolejnej nowelizacji ustawy o komornikach sądowych i ...

  • Niższe koszty egzekucji a ściągalność długów

    Niższe koszty egzekucji a ściągalność długów

    Obniżenie kosztów egzekucyjnych oraz możliwość sądowej obniżki wynagrodzenia komornika na wniosek dłużnika, mogą przyczynić się do zmniejszenia bezpieczeństwa obrotu gospodarczego w Polsce – ostrzega Instytut Globalizacji.

  • Egzekucja świadczeń pieniężnych z wynagrodzenia pracownika

    Egzekucja świadczeń pieniężnych z wynagrodzenia pracownika

    W procesie potrąceń z wynagrodzenia, pracodawca staje się pośrednikiem między dłużnikiem (pracownikiem) a wierzycielem, mimo iż egzekwowane zobowiązanie pracownika nie jest zwykle związane z wykonywaną przez niego pracą. Jednakże, prawo ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania