eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › JPK dla samozatrudnionych zwolnionych z VAT?


2017-10-31 11:10 autor: CamillaCa

12 986 odsłon

JPK dla samozatrudnionych zwolnionych z VAT?

Czy jestem zobowiązana wysyłać JPK, jeśli prowadzę firmę jednoosobową zwolnioną z VAT (usługi zdrowotne)? Jeśli tak, to jak często, czy tylko na żądanie?

Czy plik taki generuje się z programu komputerowego i czy należy go podpisywać podpisem kwalifikowanym (z czym wiąże się jego zakup), czy można przez epuap?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2017-10-31 11:38 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

    Oceń odpowiedź 1 3

    skomentuj | odpowiedz

  • 2017-10-31 12:07 autor odpowiedzi: CamillaCa

    Czyli rozumiem, ze nie musze wysylac zadnych plukow JPK chyba ze na wyrazne zadanie organow podatkowych?

    Oceń odpowiedź 1 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2017-10-31 14:32 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Tak - JPK_VAT wysyłają jedynie czynni podatnicy VAT (składający VAT-7 czy VAT-7K). Jeżeli jednak prowadzimy ewidencje podatkowe komputerowo (np. KPiR), to od sierpnia 2018 r. (przy mikrofirmach) fiskus będzie mógł żądać ich przekazania w wersji elektronicznej - ale to dopiero na wezwanie.

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

    Oceń odpowiedź 1 7

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Felikso30

    Dodano 2018-06-12 18:05 przez Felikso30

    Konto osobiste jako rachunek firmowy a tworzenie pliku JPK_WB

    Witam,jestem mikroprzedsiębiorcą, jestem zwolniony z VAT i rozliczam się poprzez ryczałt. Od 1 lipca 2018 roku będzie obowiązywało mnie sporządzanie i na wezwanie urzędu przekazywanie Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK) w postaci struktur: JPK_FA, JPK_EWP oraz JPK_WB. Posiadam konto osobiste, któreg...

  • bozena22235

    Dodano 2017-10-17 20:06 przez bozena22235

    JPK a podatek VAT

    Czy od 2018 będę musiała wysyłac JPK do urzędu skarbowego. Jestem podatnikiem VAT, całą dokumentacje prowadzę ręcznie, posiadam kasę fiskalną, jestem firmą jednoosobową.Proszę o poradę i z góry dziękuję.

  • konto usunięte

    Dodano 2017-09-23 09:41 przez konto usunięte

    Jednolity Plik Kontrolny, a zwolnienie podmiotowe VAT

    Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, korzystam przy tym z art. 113 ust. 1 czyli zwolnienie podmiotowego wynikającego z osiąganego przychodu poniżej 150 tys. zł - teraz to już chyba nawet 200 tys. zł.Sprzedaż i usługi ewidencjonuje przy pomocy programu komputerowego Insert GT - tam prowadzo...

  • konto usunięte

    Dodano 2020-07-17 11:24 przez konto usunięte

    Zwolnienie z VAT a korekta podatku należnego

    Dzień dobry, przedsiębiorca jest zwolniony z VAT od stycznia 2020 roku. Znalazł fakturę sprzedaży z czerwca 2019, kiedy jeszcze był VAT-owcem. Czy jest możliwość skorygowania deklaracji podatkowej VAT oraz JPK? Czy należy wpłacić zaległy podatek do urzędu bez korygowania? Jak należy rozwiązać taką s...

  • kaka67

    Dodano 2017-12-29 12:27 przez kaka67

    Jednoosobowa działalność gospodarcza, najem okazjonalny prywatny a JPK

    Prowadzę jednoosobową firmę i wynajmuje mieszkanie prywatne na podstawie umowy notarialnej najmu okazjonalnego, więc nie wystawiam żadnej faktury. Dopisuję co miesiac tą kwotę do deklaracji VAT jako zw. Czy będę musiała uwzględnić to w JPK, przecież sztucznie będę musiała wprowadzać do firmy transak...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania