eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Kasa fiskalna a pobór opłat za wstęp na kąpielisko


2015-06-17 12:49 autor: btq

2 648 odsłon

Kasa fiskalna a pobór opłat za wstęp na kąpielisko

W wakacje zamierzam wynająć kąpielisko z terenem zielonym i kawiarnią. Czy opłaty za wstęp muszą być ewidencjonowane za pomocą kasy fiskalnej? Czy można zrobić normalne bilety wstępu? Co w takim przypadku z VAT-em?

Dodam, że prowadzę sklep spożywczy, jestem na VAT i KPiR. Czy sprzedając na ośrodku np., watę cukrową, balony, piwo lane to na każdym stoisku muszę mieć osobną kasę fiskalną? Czy ze względu na niskie obroty można skorzystać z jakiegoś zwolnienia?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-06-19 06:50 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Czy już posiada Pan kasę fiskalną?
  Wstęp na basen jest VAT-em objęty. Sprzedaż biletów wstępu winna być tym podatkiem obciążona. Paragon fiskalny również jest tutaj wskazany (to zwykła działalność gospodarcza).
  Czy na każdym stanowisku musi być kasa fiskalna? Teoretycznie nie, niemniej praktycznie trudno będzie spełnić warunki. A to dlatego, że każda sprzedaż na rzecz osób prywatnych na każdym takim stanowisku winna być na kasie fiskalnej ujęta. Teoretycznie może Pan ujmować wszystko na jednym urządzeniu fiskalnym, niemniej pytanie, czy jest Pan w takim stanie rzeczy zagwarantować to, że część sprzedaży nastąpi z pominięciem tego urządzenia?

  Jeżeli już Pan posiada kasę fiskalną i owa działalność będzie prowadzona w ramach jednej firmy ze sklepem, zwolnienia niema - jako że do stosowania kasy już jest Pan obowiązany.

  Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • konto usunięte

  Dodano 2015-08-26 13:33 przez konto usunięte

  Warsztat samochodowy i zapisy w PKPiR

  Jestem tak niepewna swojej emerytury jak większość Polaków a przejściu na nią nie myślę w ogóle.Mąż ma zamiar otworzyć warsztat samochodowy. Wiem, że musi posiadać kasę fiskalna. Ile czasu ma na założenie kasy od momentu rozpoczęcia działalności? Ma zamiar sprzedawać klientom usługę wraz z częściami...

 • kazo

  Dodano 2013-03-13 08:23 przez kazo

  VAT czy KPiR bez VAT ?

  Witam, czy otwierając działalność jednoosobową - transport do 3,5 t oraz handel drewnem opałowym - muszę być vatowcem, czy wystarczy KPiR ? Za poradę z góry dziękuję.

 • sienioo

  Dodano 2016-04-15 16:11 przez sienioo

  Zawieszona działalność gospodarcza a środek trwały i wyposażenie

  Dzień dobry,w sierpniu 2015 zawiesiłem działalność gospodarczą i do tej pory mam ją zawieszoną. Prowadziłem PKPiR oraz jestem VAT-owcem. Przed zawieszeniem sporządziłem spis z natury produktów, w którym to wykazałem 0 zł (brak produktów, wszystko zwróciłem bądź sprzedałem). W firmie miałem kasę fisk...

 • puszek

  Dodano 2015-01-16 11:21 przez puszek

  Kasa fiskalna a usługi budowlane

  Osoba prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą - usługi budowlane, jest na KRUSIE. Od stycznia zaistniał obowiązek zakupu kasy fiskalnej.Czy mając kasę musi prowadzić jak dotychczas, książkę przychodów? Czy paragon z kasy musi być wydany razem z rachunkiem, fakturą?

 • konto usunięte

  Dodano 2014-12-11 10:41 przez konto usunięte

  Sprzedaż auta, od którego VAT nie był odliczany

  Prowadzę działalność gospodarczą, która jest zwolniona z VAT i kupiłem auto. amortyzowałem go i wykorzystywałem do tej działalności. W międzyczasie zostałem płatnikiem VAT, ale to auto było wykorzystywane jedynie do celów działalności z VAT-u zwolnionej. Chciałbym je teraz sprzedać. Czy mam obowiąze...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania