eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Jak prowadzić ewidencję przychodów przy kasie fiskalnej?


2015-03-19 10:28 autor: Rika19

10 725 odsłon

Jak prowadzić ewidencję przychodów przy kasie fiskalnej?

Witam,

niedawno musiałam nabyć kasę fiskalną. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak mam wpisywać te paragony do ewidencji przychodów? Wiem, że do ewidencji wpisuje się sprzedaż za dany dzień, ale co z raportem fiskalnym dobowym?

Co, kiedy mam kilka paragonów z danego dnia i co się wówczas wpisuje w rubryce nr dowodu na podstawie, którego dokonano wpisu w ewidencji?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-03-19 20:57 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Ile stawek ryczałtu Pani stosuje? Jedną czy kilka?

  Rika19 skomentował/a odpowiedź 2015-03-20 18:58

  Tylko 8,5%

  Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-03-20 09:49 autor odpowiedzi: Rika19

  Stosuję jendą stawkę 8,5%

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-03-24 08:41 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Przy jednej stawce w ewidencji przychodów można po prostu ująć raport fiskalny miesięczny (okresowy) na ostatni dzień miesiąca. Paragonów nie ujmujemy w ewidencji - te wydajemy klientom
  Na koniec dnia sporządzamy raporty dobowe i te skrzętnie przechowujemy. Można je też ujmować w ewidencji przychodów, niemniej raport okresy (miesięczny) jest tu wygodniejszy, jako że mamy tylko jedną pozycję wpisów a nie np. 20 (dobowych).

  Rika19 skomentował/a odpowiedź 2015-04-06 14:47

  Dziękuję bardzo za odpowiedź, faktycznie, o wiele wygodniej i szybciej będzie wpisać do ewidencji raport miesięczny.

  Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-04-18 19:01 autor odpowiedzi: Rika19

  1. Moja koleżanka, która jest księgową poradziła mi, aby codziennie drukować raport fiskalny dobowy, nawet, kiedy nie osiągnęłam przychodu i wpisywać te raporty dobowe z zerowym przychodem do ewidencji przychodów (włączając w to nawet niedziele!). I tak, jeśli dany miesiąc liczy 30 dni, to powinnam mieć wydrukowanych łącznie 30 raportów i każdy wpisać do ewidencji. Byłam przkonana, że do ewidencji przychodów wpisuje się tylko osiągnięty w danym dniu przychód, który nie wynosi ozł. Codziennie moge drukować te raporty dobowe, nawet jeśli przychód wyniesie 0zł, ale czy taki przychód zerowy mam wpisywać wówczas do ewidencji przychodów? Proszę o pomoc, bo trochę się w tym pogubiłam.
  2. A i jeszcze jedno swój 1 raport fikalny miesięczny za marzec wydrukowałam dopiero 02.04.2015 (zamiast 31.03.2015), czy to opóźnienie niesie za sobą jakieś konsekwencje? Raport wydrukowałam jeszcze zanim nabiłam i wydrukowałam 1 paragon w nowym miesiącu, czyli w kwietniu. 

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-04-19 17:24 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  1. Nie widzę większego sensu drukowania zerowych raportów dobowych. Szkoda na takie operacje pamięci kasy fiskalnej. Ta jest bowiem ograniczona. Każdy taki zerowy raport zabiera 1 miejsce z kasy.
  Zalecam jednak robienie takiego raportu (nawet zerowego) na ostatni dzień miesiąca. Wtedy nawet jakbyśmy jakiegoś raportu wcześniej nie wydrukowali, w tym ostatnim sprzedaż nam się pojawi i wszystko się zamknie w prawidłowym okresie rozliczeniowym.

  Nie ma też potrzeby wpisywania do ewidencji raportów dobowych. Można tu wpisać jeden - miesięczny - na koniec miesiąca. Niemniej wszystkie wydrukowane raporty dobowe musimy przechowywać. Jeżeli już te zerówki drukujemy i wpisujemy do ewidencji przychodów raporty dobowe a nie miesięczne, to ujmowanie także tych zerowych pozwala na taką dodatkową opcję kontrolną (numery idą po kolei więc widać, że nic nie pominięto).

  2. Raporty dobowe muszą być drukowane na koniec dnia, miesięczny może być później. Ten bowiem zawiera jedynie zsumowanie raportów dobowych, nie ma na nim żadnych nowych informacji, które na dobówkach się nie pokazały.

  Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2016-08-31 20:11 autor odpowiedzi: sbeatrisb

  Jaką datę wpisu w ewidencji przychodów umieścić jeśli raport miesięczny jest drukowany w kolejnym miesiącu np. 01.09. za miesiąc sierpień. Datą dowodu jest 01.09. Data uzyskania przychodów to 31.08.2016 ale czy samego wpisu można dokonać we wrześniu jeśli raport dotyczący miesiąca sierpnia?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • dziambi

  Dodano 2020-10-07 16:11 przez dziambi

  Usunięty paragon fiskalny

  Dzień dobry, Poproszę o radę odnośnie pewnego zdarzenia. W naszej firmie pracownik omyłkowo usunął z systemu paragon fiskalny, który już został wydrukowany na drukarce fiskalnej. Na miejsce tego paragonu został zrobiony inny o tym samym numerze.
  Stało się to dnia 1. października i dziś został dostrz...

 • Rika19

  Dodano 2015-04-18 19:06 przez Rika19

  Ryczałt 8,5%, raport fiskalny dobowy wynoszący 0 zł, a wpis do ewidencji przychodów

  1. Moja koleżanka, która jest księgową poradziła mi, aby codziennie drukować raport fiskalny dobowy, nawet, kiedy nie osiągnęłam przychodu i wpisywać te raporty dobowe z zerowym przychodem do ewidencji przychodów (włączając w to nawet niedziele!).
  I tak, jeśli dany miesiąc liczy 30 dni, to powinnam...

 • judytka721

  Dodano 2015-02-28 16:14 przez judytka721

  Jak wpisać raport dobowy, jak miesięczny w poszczególne rubryki ewidencji przychodów?

  Prowadzę pozarolniczą działalność gospodarczą - usługi. Od marca będę używała kasy fiskalnej, w której stawki podatku nie ma (zwolnione), dlatego też obliczam sama od dochodu 8,5%. Z tego co czytałam z tyłu raportu muszę napisać kwotę dochodu i to jest jedno z moich pytań. Rozumiem, że już tego pomn...

 • magda.kr

  Dodano 2015-01-24 17:22 przez magda.kr

  Czy za dotację z PUP można kupić kasę fiskalną?

  Witam,1. Czy z dofinansowania PUP na otwarcie działalności gospodarczej można zakupić kasę fiskalną do sklepu internetowego?Jeśli nie, to czytałam, że można na jakiś czas ominąć zakup kasy fiskalnej, bo jak wiemy to dość spory koszt zwłaszcza dla młodego przedsiębiorcy, jeśli się nie przekroczy 20 0...

 • aga12174

  Dodano 2015-01-22 20:04 przez aga12174

  Kasa fiskalna a ewidencja, przechowywanie raportów

  Witam,czy używając kasy fiskalnej zmienia się sposób ewidecjowania przychodów. Jestem na ryczałcie 3%,, prowadzę ewidencję przychodów. Czy muszę również prowadzić ewidencję sprzedaży? W jaki sposób przechowywać drukowane raporty dobowe oraz miesięczne?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania