eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › WDT i faktura przed odbiorem towaru


2015-01-16 15:28 autor: Agnieszka250714

3 088 odsłon

WDT i faktura przed odbiorem towaru

W grudniu została wystawiona faktura (18.12.14) sprzedaży na wyrób gotowy dla firmy litewskiej. Jednak odbiór wyrobu nastąpił dopiero 14 stycznia, a wywóz towaru na Litwę nastąpi w ciągu najbliższych 3-4 dni. Do tej pory wyżej wymieniona faktura nie została uregulowana.

Czy w myśl obecnych przepisów przychód z wyżej wymienionej sprzedaży należy rozliczyć dopiero w styczniu 2015 r., jak ująć wyżej wymienioną fakturę w bilansie?

Jak powyższą transakcję wykazać w deklaracji VAT-7 i informacji podsumowującej?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-01-19 07:13 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  W podatku dochodowym data wystawienia faktury oznacza datę uzyskania przychodu.
  W podatku VAT również obowiązek podatkowy z tytułu WDT powstaje co do zasady w dacie wystwienia faktury. Niemniej tutaj aby transakcję tę wykazać ze stawką 0% w deklaracji za grudzień do upływu terminu jej złożenia musicie państwo posiadać dokumenty potwierdzające wywóz towaru do miejsca przeznaczenia w innym Państwie członkowskim.

  Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-01-22 13:32 autor odpowiedzi: Agnieszka250714

  Dziękuję za odpowiedź czyli obowiązek podatkowy powstanie podatku dochodowym i Vat w grudniu 2014 r. Mam jeszcze jedno pytanie, czy jeżeli prowadzimy pełną księgowość to WZ (wydanie towarów) dotyczącą tej transakcji z datą 20 stycznia 2015 jak powinnam ująć w księgach? Powinnam ją zaksięgować pod grudniem 2014 skoro przychód z tej WZ powstał w grudniu?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • wakei

  Dodano 2015-11-13 12:01 przez wakei

  Usługi dla podmiotu zagranicznego z polskim NIP

  Wykonuję usługi rachunkowe dla podmiotu zagranicznego należącego do UE, posługującego się NIP PL. Podmiot zagraniczny nie ma oddziału w Polsce jedynie placówkę (magazyn), w którym przetrzymuje swoje towary do sprzedaży. Moje pytanie: 1. Czy wystawiając fakturę VAT zastosować polską stawkę VAT traktu...

 • Robert_001

  Dodano 2017-05-30 10:31 przez Robert_001

  VAT w Unii Europejskiej

  Chciałbym dowiedzieć się czy świadcząc usługi fotograficzne (74.20.z) na terenie kraju dla klienta z UE (firma lub osoba prywatna), jestem zobowiązany posiadać NIP PL? Usługę wykonuje w Polsce, usługa wysyłana jest za granicę (e-mail lub pocztą), nabywca (firma) na rachunku (fakturze) będzie z kraj...

 • irek

  Dodano 2015-07-23 07:30 przez irek

  Gdzie w deklaracji VAT-7k uwzględnić eksport usług wewnątrzwspólnotowych?

  Witam, posiadam jednoosobową działalność gospodarczą, mam VAT w UE oraz świadcze usługi z zakresu grafiki komputerowej oraz modelowania 3D dla firmy z UK. Wystawiam im faktury z 0% VAT.Moje pytanie brzmi - czy oraz gdzie (w którym punkcie), w deklaracji VAT-7k mam wykazać kwoty z wystawianie tych fa...

 • mirka350

  Dodano 2014-10-06 22:31 przez mirka350

  Brak zgłoszenia VAT w UE, a wystawiona faktura za reklamę w google

  Witam,
  otrzymałam od szefa fakturę za reklamę w google za miesiąc wrzesień br. Spółka nie miała nadanego VAT UE. W październiku zgłosiłam aktualizację VAT-R. Z tego co się zorientowałam fakturę wewnętrzną powinnam zrobić dopiero w momencie, kiedy zgłosiłam aktualizację w US do VAT-R.
  Co w takim razi...

 • monika123

  Dodano 2014-09-26 13:44 przez monika123

  Deklaracja VAT-7 a usługa transportowa dla kontrahenta z UE

  Witam,
  wystawiam fakturę VAT sprzedaży (za usługę transportową w ramach przewozu towaru z Anglii do Polski) dla kontrahenta z Unii (posiada VAT UE). W stawce VAT wpisuję odwrotne obciążenie. Jak pokazać w deklaracji ten rodzaj transakcji?
  Z góry dziękuję.

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania