Jak prawidłowo wykazać w VAT w UE kwotę transakcji z danym kontrahentem, jeżeli wartość otrzymanej faktury korygującej jest wyższa od faktury zakupu w danym okresie rozliczeniowym?
2014-10-17 13:27 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy
Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.
Dodano 2013-09-20 10:40 przez meeggi
Witam,
mam problem: 5 sierpnia została wystawiona faktura, jednak nie była podpięta pod tą datą gdyż kontrahent nie odebrał towaru, jednakże fakturę oryginał podpisał i odebrał. 30 sierpnia minął termin płatności tej faktury. Próbując skontaktować się z kontrahentem dowiedziałam się że firma wycofał...
Dodano 2014-03-28 15:24 przez tryviolet
Jak mam zaksięgować faktury korygujące w KPiR oraz VAT? Dotyczą one zwrotu towaru z powodu jego wady?
1) Jedna jest wystawiona 07.03.2014, a dotyczy faktury zakupu z 17.11.2011 r.
2) Druga jest wystawiona 07.03.2014, a dotyczy faktury zakupu z 09.10.2013 r.
Dodano 2014-01-24 19:25 przez kamilagrabarczyk
Witam serdecznie,
mam pytanie dotyczące poprawnego księgowania noty uznaniowej. Otrzymałam od kontrahenta notę uznaniową z tytułu premii pieniężnej dotyczącej faktur zakupu towaru.
Proszę o podpowiedź, czy zaksięgować to jako przychód czy na minus w koszty?
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
Pozdr...
Dodano 2013-10-05 13:25 przez konto usunięte
Witam,
gdy znalazłem fakturę VAT zakupu z sierpnia, mogę ja ująć w rejestrze zakupu VAT z września? Czy muszę robić korektę sierpnia złożonej deklaracji VAT-7, rozliczanie miesięczne VAT?
Analogiczne pytanie z PKPiR: czy mogę ująć ten koszt we wrześniu i wpisać ją do PKPiR we wrześniu, czy muszę ją ...
Dodano 2014-10-06 22:31 przez mirka350
Witam,
otrzymałam od szefa fakturę za reklamę w google za miesiąc wrzesień br. Spółka nie miała nadanego VAT UE. W październiku zgłosiłam aktualizację VAT-R. Z tego co się zorientowałam fakturę wewnętrzną powinnam zrobić dopiero w momencie, kiedy zgłosiłam aktualizację w US do VAT-R.
Co w takim razi...
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Korekta in plus faktury sprzedaży - jak i kiedy rozliczyć?
Wysoka inflacja jest odczuwalna w wielu sektorach gospodarki. Nie jest ona obca również podmiotom zajmującym się wynajmem nieruchomości. Wielu wynajmujących próbuje zwiększyć wynagrodzenie za swoje usługi nie tylko na przyszłość, ale ...
Faktury korygujące: ważne prawo unijne
Prowspólnotowa wykładnia krajowych przepisów podatkowych jest obowiązkiem sądów administracyjnych i organów podatkowych danego kraju członkowskiego. W przypadku ewentualnych rozbieżności pomiędzy prawem krajowym a Wspólnotowym, organy ...
Nota korygująca i faktura korygująca - kto i kiedy wystawia. Co powinna zawierać?
Faktura to podstawowy dokument występujący u każdego przedsiębiorcy, ponieważ przy dokonywaniu różnego rodzaju transakcji staje się ona podstawą do tego, aby od kontrahenta egzekwować kwotę za wykonaną usługę bądź towar. Niestety ...
Wynagrodzenie pracownika: obowiązki pracodawcy i ewidencja księgowa
Wykonywanie pracy zarobkowej może być realizowane w różnorodnych formach prawnych, takich jak umowa o pracę, umowa cywilnoprawna, kontrakt menedżerski, umowa o pracę nakładczą czy tzw. samozatrudnienie i może być zawarta na różne okresy.
2023-03-03 06:47
2023-03-02 12:31