eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Jaki udokumentować klientowi transakcję zakupu, jeśli nie mam kasy fiskalnej?


2014-08-28 18:58 autor: pernambuko

3 522 odsłon

Jaki udokumentować klientowi transakcję zakupu, jeśli nie mam kasy fiskalnej?

Jestem płatnikiem podatku VAT. Do tej pory współpracowałam wyłącznie z firmami, więc sprzedaż dokumentowałam fakturami VAT. Zamierzam jednak wkrótce rozpocząć sprzedaż dla osób prywatnych (przede wszystkim wysyłkową) i dopóki będę mogła chcę korzystać ze zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas fiskalnych.

Wiem, że dla potrzeb podatkowych mam prowadzić ewidencję sprzedaży nieudokumentowanej, ale co z klientami? Teoretycznie nie mam obowiązku wystawiać klientom żadnego dowodu sprzedaży, ale nie mogę tłumaczy się, że każdemu że korzystam ze zwolnienia.

Nie chcę aby ktoś pomyślał, że nie wystawiam żadnych dokumentów, bo unikam płacenia podatków. Mogłabym wystawiać faktury VAT, ale zapewne nie wszyscy będą chcieli podać dane do faktury. Zatem jaki dokument zakupu może dostać ode mnie klient? Czy są dostępne jakieś gotowe druki i jeśli tak, to jak się nazywają (czego szukać u sprzedawców gotowych druków)?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-10-14 21:42 autor odpowiedzi: janka0001

    Mam ten sam problem i nie mogę znależć odpowiedzi.

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania