eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Czy można zaliczyć składkę społeczną za styczeń opłaconą 5 lutego do kosztów stycznia?


2014-05-08 19:50 autor: jula19891

2 142 odsłon

Czy można zaliczyć składkę społeczną za styczeń opłaconą 5 lutego do kosztów stycznia?

Art. 22 p. 6ba ustawy o podatku dochodowym mówi, iż należne składki zalicza się do kosztów miesiąca, tego którego składka dotyczy.

Zatem czy można koszt składki społecznej za styczeń wliczyć do kosztów stycznia, choć zapłacona została ona np. 5 lutego? I czy od podatku należnego za styczeń można odliczyć składkę zdrowotną za styczeń zapłaconą 5 lutego?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-05-08 19:55 autor odpowiedzi: konto usunięte

    Nie, odliczaPani w miesiącu faktycznie zapłaconym.

    Oceń odpowiedź 1 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • emkanov

    Dodano 2013-12-18 10:41 przez emkanov

    Jak obliczyć ryczałt 8,5% przy pierwszym rozliczeniu od kilku miesięcy?

    Witam, 
    bardzo proszę o informację, jeżeli prowadzę firmę od 18.04.2013 r. i od tego też dnia regularnie opłacam ZUS (153,12 zł społeczne i 261,73 zł zdrowotne) i muszę wyliczyć składkę za listopad 2013 r. - zaznaczając, że jest to moje pierwsze rozliczenie w tym roku, to:
    4503-153,12 (ubezp. społec...

  • konto usunięte

    Dodano 2013-02-23 12:09 przez konto usunięte

    Odliczenie ZUS od podatku za grudzień

    Witam, poszukuję informacji na temat odliczania zusu od podatku w KPiR. Czy składkę zapłaconą w styczniu za grudzień odliczamy w styczniu? 

  • dadzik

    Dodano 2014-02-18 21:58 przez dadzik

    Składki na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne w KPiR?

    Dzień dobry,
    otworzyłam działalność gospodarczą z dotacji z PUP. Póki co, nie mam żadnego dochodu i tu powstaje pytanie: jak mam wpisać składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne? Czy wpisać składki na ubezpieczenie społeczne w KUP i czy będę je mogła zaliczyć jako stratę, czy nie, ponieważ nie ...

  • olwit1

    Dodano 2014-01-12 21:20 przez olwit1

    Czy mogę odliczyć składki za grudzień w PIT-28?

    Założyłam działalność 1.09.2013 roku i mój problem polega na tym, czy w zeznaniu za rok 2013 wykazuje 4 składki ubezpieczeniowe, zdrowotne i społeczne czy trzy, z uwagi na to, że za grudzień zapłaciłam w styczniu 2014. Jestem na ryczałcie 3%.

  • VIOLA

    Dodano 2014-01-07 16:18 przez VIOLA

    Składki zdrowotne a deklaracja PIT-11. Jak wypełnić?

    Witam,
    wypełniam pracownikowi PIT-11 za rok 2013. Proszę o informacje odnośnie poz. 68 składka na ubezpieczenie zdrowotne. Czy wpisuję do PIT-a całość odprowadzonej składki zdrowotnej do ZUS, czy może jej część? Jeśli tak, to jaki procent?
    Proszę także o potwierdzenie odnośnie składki na ubezpieczen...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania