eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Kiedy mogę wyrzucić rolki z kasy fiskalnej za rok 2006 i 2007?


2014-03-13 17:47 autor: IWII

3 672 odsłon

Kiedy mogę wyrzucić rolki z kasy fiskalnej za rok 2006 i 2007?

Rolki z kasy przechowujemy przez 5 lat. Za jaki okres (chodzi mi o rok), mogę wyrzucić te z 2006 i 2007?

Pytanie zaktualizowano 2014-03-14 13:06

czy naprawdę nikt nie wie

Pytanie zaktualizowano 2014-03-14 22:10

bardzo proszę o odpowiedż

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-03-18 17:38 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    § 19. 1.Kopie dokumentów kasowych sporządzanych przy zastosowaniu kasy na nośniku papierowym, potwierdzających dokonanie do dnia 31 grudnia 2012 r. sprzedaży, podatnicy obowiązani są przechowywać nie krócej niż przez okres 2 lat, licząc od końca roku, w którym nastąpiła ta sprzedaż.

    2. Przepis ust. 1 nie dotyczy kopii faktur wystawianych przy zastosowaniu kas.

     

    ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW z dnia 28 listopada 2008 r. w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące oraz warunków ich stosowania

     

    Obecnie rozporządzenie nie obowiązuje, niemniej w opisanym przypadku ma zastosowanie. Zatem kopie rolek trzeba było trzymać tylko przez dwa lata licząc od końca tego, w którym nastąpiła sprzedaż.

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • foka4

    Dodano 2014-01-19 23:12 przez foka4

    Wynajem domków letniskowych. W którym momencie należy pobrać i zarejestrować wpłatę od klienta?

    Witam!
    Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. W tym roku zaczynam ewidencję na kasie fiskalnej. Czy mam w związku z tym obowiązek pobierania od klienta całej kwoty za pobyt i wydruku paragonu w dniu jego przyjazdu? Czy klient równie dobrze może zapłacić w dniu wyjazdu i wtedy też wydrukuję p...

  • VIOLA

    Dodano 2014-01-17 12:31 przez VIOLA

    Ewidencja paragonów z kasy fiskalnej w PKPiR

    Witam,
    proszę o wskazówki odnośnie ewidencji paragonów z kasy fiskalnej w PKPiR. Na koniec każdego dnia robię wydruk dobowy z kasy fiskalnej (przychód dobowy). Proszę mi powiedzieć, czy mam każdego dnia wpisywać do PKPiR, czy może wystarczy raz w miesiącu (czyli zbiorczy za cały miesiąc)?
    Czy mam na...

  • Kubana

    Dodano 2015-10-24 14:36 przez Kubana

    Zmiana profilu działalności gospodarczej, samozatrudnienia

    Prowadzę działalność gospodarczą na zasadzie samozatrudnienia. 31.12.2015 r. kończy się moja umowa z firmą, której świadczę usługi. Od 1.01.2016 r. chcę zmienić profil działalności na sprzedaż rękodzieła - robótki szydełkowe, na drutach, haft. Jakich formalności muszę dopełnić, jaki podatek będę mus...

  • Maria5

    Dodano 2015-04-28 14:53 przez Maria5

    Sprzedaż waty cukrowej a kasa fiskalna

    Dzień dobry,od 1.05.2015 r. zamierzam rozszerzyć działalność o sprzedaż waty cukrowej. Czy mam w związku z tym obowiązek zakupu kasy fiskalnej?

  • aga12174

    Dodano 2015-01-22 20:04 przez aga12174

    Kasa fiskalna a ewidencja, przechowywanie raportów

    Witam,czy używając kasy fiskalnej zmienia się sposób ewidecjowania przychodów. Jestem na ryczałcie 3%,, prowadzę ewidencję przychodów. Czy muszę również prowadzić ewidencję sprzedaży? W jaki sposób przechowywać drukowane raporty dobowe oraz miesięczne?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania