eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Spółka z o.o. a księgowość


2014-02-01 15:30 autor: Laura55

2 234 odsłon

Spółka z o.o. a księgowość

Czy prezes spółki z o.o. może wynająć swóje miejsce prywatne na reklamę tejże spółki i wystawić rachunek spółce, w ktorej jest prezesem? Czy to jest prawidłowe? Jak powinno być?

Czy spółka z o.o. może wynająć lokal w budynku, w którym prowadzi działalność jeśli w zakresie działalności spółki nie ma zapisu wynajmu lokalu? Spotkałam się z fakturą wystawioną przez spółkę ze wynajem lokalu innej firmie. Czy to jest prawidłowe? Jak powinno być? W ogóle jest możliwość działania spółki poza zakresem, który jest wpisany w KRS-ie?

 

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • konto usunięte

    Dodano 2014-03-06 16:24 przez konto usunięte

    Rozliczanie usług ciągłych w ryczałcie

    Prowadzę działalność usługi kosmetyczne w lokalu innego przedsiębiorcy, na podstawie umowy świadczenia usług dla klientów tego przedsiębiorcy. Utargi inkasuje on. Po zakończeniu miesiąca wylicza mi prowizję z miesięcznego utargu do 10-tego następnego miesiąca, po czym wystawiam mu fakturę za te usłu...

  • Miśka53

    Dodano 2015-09-16 12:55 przez Miśka53

    Wynajem pomieszczeń

    Sp. z o.o. chce wynająć własne pomieszczenie dla osoby prowadzącej działalność, lecz w opisie przedmiotu działalności nie ma wpisanego wynajmu.Czy trzeba uzupełnić opis działalności o dany przedmiot? Zaznaczam, że wynajem będzie na podstawie umowy najmu oraz zostanie wystawiona faktura VAT, która po...

  • konto usunięte

    Dodano 2015-05-11 22:45 przez konto usunięte

    Cesja wierzytelności a VAT

    Witam,mam takie zapytanie: są dwie spółki z o.o. niech będzie, że: A i B, obie spółki na metodzie kasowej. Spółka B sprzedała usługę, wystawiła fakturę VAT, kontrahent faktury nie opłacił. Spółka B zdecydowała się scedować nieopłaconą fakturę VAT spółce A za np. 10% jej wartości. Spółka A wierzyteln...

  • Niepewna

    Dodano 2014-08-11 11:18 przez Niepewna

    Wynajem lokalu biurowego a rozliczenie na fakturze

    Jestem osobą fizyczną nie będącą płatnikiem VAT. Będę wynajmowała lokal biurowy na Kancelarię Adwokacką. Kancelaria będzie płaciła czynsz najmu i opłaty administracyjne do zarządcy na moje konto.
    Jak to ująć na fakturze, aby opłaty administracyjne nie wchodziły do mojego przychodu? Ewentualnie jak K...

  • Asia_R112

    Dodano 2014-07-15 15:54 przez Asia_R112

    Najem prywatny lokalu użytkowego

    Od 01.07.2014 wynajmuję lokal prywatny - pomieszczenia gospodarcze spółce z o.o. jako lokal użytkowy na potrzeby biura. Nie prowadzę działalności gospodarczej.
    Zamierzam rozliczać się wg. art. 6 ust. 1a ustawy z dnia 20 11.1998 ( Dz.U. Nr 144, poz. 930 z późn.zm.), tj. w formie ryczałtu od przychodó...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania