eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyInwestycjeGiełda › Serwis infomacyjny o ekonomii, finansowaniu i giełdzie NBPnews.pl


2008-11-26 12:58 autor: konto usunięte

3 961 odsłon

Serwis infomacyjny o ekonomii, finansowaniu i giełdzie NBPnews.pl

Przypominamy o nowym serwisie informacyjnym stworzonym przez Narodowy Bank Polski - NBPnews.

 

 

W Narodowym Banku Polskim powstał nowy serwis informacyjny - NBPnews (). Zadaniami portalu są: popularyzacja wiedzy ekonomicznej i dorobku Narodowego Banku Polskiego i instytucji związanych z bankiem centralnym, przedstawienie w przystępnej formie wyników badań ekonomicznych prowadzonych w NBP (lub przy współudziale NBP), upowszechnienie opinii specjalistów banku centralnego na tematy związane z gospodarką polską i światową. Serwis jest przeznaczony dla grup opiniotwórczych (dziennikarzy, pracowników nauki i oświaty) oraz użytkowników, którzy poszukują rzetelnej wiedzy i informacji z zakresu ekonomii i finansów.

 

 

Użytkownicy serwisu mogą uzyskać bieżące informacje na temat działalności NBP (w tym Rady Polityki Pieniężnej) oraz wydarzeń związanych z systemem finansowym w Polsce. Serwis wyposażony jest w ciekawe i użyteczne funkcje, m.in. Kalendarium wydarzeń w NBP, Słownik Ekonomiczny, system wyszukiwarek kontekstowych oraz newsletter. W serwisie publikowane są przeglądy prasy, informacje na temat wydarzeń, w których uczestniczy bank centralny, komunikaty i wystąpienia Prezesa NBP, opinie ekspertów z NBP oraz materiały edukacyjne. Zasoby portalu wzbogacone są o publikacje i opisy dyskusji z posiedzeń Rady Polityki Pieniężnej, tzw. minutes. Na stronach NBPnews umieszczone są materiały filmowe, prezentujące opinie ekspertów z NBP na temat bieżących prac banku centralnego.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Daedroth

  Dodano 2013-05-08 16:57 przez Daedroth

  Państwa "starej Unii" a kryzys gospodarczy. Gdzie znajdę informacje potrzebne do napisania pracy?

  Doradźcie, gdzie mogę znaleźć jakiekolwiek informacje, gdyż muszę napisać pracę na temat:
  "Wykorzystując podstawowe mierniki oceny funkcjonowania gospodarki w skali makroekonomicznej przedstaw skalę kryzysu gospodarczego w państwach „starej Unii Europejskiej” w latach 2008 – 2011".
  Dziękuję za każdą...

 • annaweronika

  Dodano 2013-05-05 15:37 przez annaweronika

  Sprawozdania do GUS i NBP

  Czy ryczałtowiec prowadzący usługi budowlane na terenie Niemiec ma obowiązek wysyłania sprawozdania do GUS i NBP?

 • essent

  Dodano 2020-04-25 16:11 przez essent

  Jakie pola w PIT-36 przy rozliczaniu zagranicznej dywidendy?

  Witam,
  otrzymałem dywidendę z Francji w wysokości 77 EUR (327,88zł), którą chcę wykazać w PIT-36. Wiem, że od podatku w Polsce mogę odliczyć, to co pobrano we Francji.
  Czy możecie podać wszystkie pola, które muszę wypełnić na tym formularzu oraz gdzie wpisać poniższe wartości?
  Kwota brutto: 327,88 z...

 • henry39

  Dodano 2016-02-08 14:20 przez henry39

  Kupno i wynajem domu w Australii, podatki (od wynajmu) w Polsce

  Moje dzieci mieszkają w Australii, gdzie i ja mieszkałem. Obecnie mieszkam w Polsce (płacę polskie podatki), ale mam podwójne obywatelstwo - polskie i australijskie. Mam oszczedności w banku australijskim wystarczające na zakup małego domu. Zamierzam "na starość" przenieść się do Australii.1. Gbybym...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • RPP tnie po raz ostatni. Stopy rekordowo niskie

  RPP tnie po raz ostatni. Stopy rekordowo niskie

  Na zakończonym dziś posiedzeniu, Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe o 50 pkt bazowych. Tym samym stopy osiągnęły rekordowo niskie poziomy. Na decyzję RPP istotny wpływ miała utrzymująca się znaczna deflacja. RPP ...

 • NBP: stopy procentowe bez zmian. Obniżka niewykluczona

  NBP: stopy procentowe bez zmian. Obniżka niewykluczona

  Na zakończonym 4 lutego 2015 roku dwudniowym posiedzeniu, Rada Polityki Pieniężnej postanowiła utrzymać stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie. RPP nie wyklucza jednak w najbliższym czasie obniżki stóp, o ile utrzyma się deflacja.

 • RPP: stopy procentowe bez zmian. Możliwa kolejna obniżka

  RPP: stopy procentowe bez zmian. Możliwa kolejna obniżka

  Rada Polityki Pieniężnej na zakończonym dziś posiedzeniu utrzymała, zgodnie z przewidywaniami analityków, stopy procentowe na dotychczasowym, niskim poziomie. Rada jednak nie wyklucza obniżek w przyszłości.

 • Jeśli spadek PKB w Polsce, to tylko chwilowy

  Jeśli spadek PKB w Polsce, to tylko chwilowy

  W pierwszych miesiącach roku w ocenach perspektyw polskiej gospodarki dominował zdecydowany optymizm. Ostatnio coraz częściej słychać opinie, że czeka nas osłabienie, a być może szczyt dynamiki wzrostu PKB mamy już za sobą ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Giełda

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania