eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFinanse osobisteEmerytury / Renty › Emerytura dla repartianta


2019-03-13 11:36 autor: marta.zamlynska

971 odsłon

Emerytura dla repartianta

Dzień dobry!

Mam status repatrianta (poświadczenie obywatelstwa polskiego z 08.03.2002 na podstawie art. 4 ustawy z dnia 9 listopada o repatriacji – Dz. U.Nr.106 poz. 1118) zgodnie z  postanowieniem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Będę miała 60 lat i chciałam się zapytać czy przysługuję mi emerytura na tych samych zasadach, co osobie urodzonej w Polsce (mam 27 lat stażu - 22 lata przepracowanych w ZSRR na terenie obecnej Ukrainy, 15 lat przepracowanych w Polsce).

Będę wdzięczna za odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • wrysiek1

    Dodano 2019-01-09 11:26 przez wrysiek1

    Emerytura. Jak ją obliczyć?

    Urodziłam się w 1951 r., pracowałam od 1970 r. do 1980 r., czyli 10 lat plus 3 lata urlopu wychowawczego (1980-1983 r.).Emeryturę w 2011 r. obliczono mi 55% na podst. art.53 i 45% na podst.art. 26 ustawy emerytalnej. W obliczeniu wg art. 26 uznano moje zarobki, a w obliczeniu wg art.53 - nie. W uzas...

  • wodnik

    Dodano 2018-11-06 16:45 przez wodnik

    Czy mogę otrzymać emeryturę?

    Kobieta, wiek 75 lat, pracowałam 9,5 roku.Czy mogę otrzymać emeryturę?

  • konto usunięte

    Dodano 2018-06-01 20:30 przez konto usunięte

    Jakie uprawnienia i do czego ma nauczyciel po 30 latach pracy w szkole w 2018 roku?

    Witam,uprzejmie proszę o odpowiedź na pytania, jakie uprawnienia i do czego ma nauczyciel po 30 latach pracy w szkole w 2018 roku? Czy może przejść na emeryturę bez względu na wiek?Z góry dziękuję za zajęcie się tym tematem.

  • konto usunięte

    Dodano 2018-02-04 14:17 przez konto usunięte

    Bez uprawnień do emerytury w wieku 50 lat, po 30 latach pracy

    Witam,czy to możliwe, żeby nauczyciel ze stażem pracy w 2018 r. - 30 lat - (w 2008 r. - 20 lat pracy w szczególnym charakterze),  nie miał prawa do emerytury, ani do świadczenia kompensacyjnego, tylko dlatego, że ma dopiero 51 lat?Z góry dziękuję za zajęcie się tym zagadnieniem.

  • JASIEK401

    Dodano 2018-01-08 15:19 przez JASIEK401

    Czy powinienem złożyć wniosek o emeryturę i z jakiego powodu?

    W lutym kończę 60 lat, w chwili obecnej przebywam na rencie z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, świadczenie mam przyznane do końca 2018 roku. Mam przepracowane 30 lat, w tym w warunkach szczególnych 13 lat do 1998 roku i rok przed przejściem na rentę w 2013 roku. Oprócz tego mam stwierdzoną c...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Wcześniejsza emerytura kolejowa: komu przysługuje?

    Wcześniejsza emerytura kolejowa: komu przysługuje?

    Jak wynika z przepisów ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, emerytura kolejowa przysługuje pracownikowi kolejowemu urodzonemu przed 1 stycznia 1949 r., który spełnia odpowiednie warunki.

  • Jakie są zasady przyznawania emerytur?

    Jakie są zasady przyznawania emerytur?

    Decyzje o przyznaniu emerytury wydają organy rentowe właściwe ze względu na miejsce zamieszkania osoby ubiegającej się o świadczenie. Postępowanie o przyznanie emerytury rozpoczyna się po złożeniu wniosku zainteresowanego. Ubezpieczeni ...

  • Kiedy emerytury po zmarłym nie trzeba zwracać?

    Kiedy emerytury po zmarłym nie trzeba zwracać?

    Zdarza się, że po śmierci członka rodziny uprawnionego do emerytury lub renty, należne mu świadczenie wpłynie na konto lub zostanie dostarczone przez listonosza. Co zrobić z tymi pieniędzmi? Czy możemy je zatrzymać? Oto, co radzi Zakład ...

  • Emerytura kobiet, które były w OFE, jest wyższa

    Emerytura kobiet, które były w OFE, jest wyższa

    Kobiety odchodzące na emeryturę w wieku 60 lat, które były członkami OFE, mają dwukrotnie przeliczane emerytury. Pierwszy raz, kiedy złożą wniosek emerytalny i drugi raz po ukończeniu 65 roku życia.

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Emerytury / Renty

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania