eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFinanse osobisteEmerytury / Renty › Czy muszę się zwolnić z domu dziecka, jeśli chcę tam dalej pracować na pół etatu?


2016-07-07 15:47 autor: logopeda3

2 031 odsłon

Czy muszę się zwolnić z domu dziecka, jeśli chcę tam dalej pracować na pół etatu?

Mam 60 lat w tym 36 lat pracy w oświacie. 31.08.2016. przechodzę na wcześniejszą emeryturę nauczycielską, spełniam wszystkie warunki.

Dodatkowo od 10 lat pracuję na pół etatu w domu dziecka. Jestem tam pracownikiem samorządowym i chcę kontynuować tę pracę. Czy muszę się zwolnić z domu dziecka, czy dostanę odprawę z domu dziecka, czy zarobki z domu dziecka mają wpływ na wysokość mojej emerytury?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-07-09 20:04 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Jeżeli jest to śwaidzcenie kompensacyjne, to nie może Pan pracowac w innej placówce. Podjęcie pracy (nie tylko w charakterze nauczyciela) w jednostkach określonych w art. 1 Karty Nauczyciela (tj. m.in. w szkole niepublicznej) skutkuje zawieszeniem wypłaty świadczenia bez względu na wysokość uzyskiwanego przychodu.

  logopeda3 skomentował/a odpowiedź 2016-07-10 22:25

  Idę na wcześniejszą emeryturę ,na starych zasadach.Nie jest to św. komp..Pytałam o odprawę i ewentualne zatrudnienie.Dom dziecka nie jest placówką oświatową.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Emerytury / Renty

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania