eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFinanse osobisteEmerytury / Renty › Przejście z renty na emeryturę. Emerytura z urzędu czy na wniosek?


2014-08-10 19:32 autor: Bogda10

19 732 odsłon

Przejście z renty na emeryturę. Emerytura z urzędu czy na wniosek?

Jestem rencistką. 20 października 2014 roku przechodzę na emeryturę (urodziłam się 20.04.1954 r.). Nie wiem czy powinnam złożyć wniosek do ZUS, czy przejść na emeryturę z urzędu. Co będzie dla mnie korzystniejsze? To jest właśnie moje pytanie.

Mój staż pracy wynosi ponad 41 lat. Rentę mam liczoną wg. starych zasad w wysokości 75% kwoty emerytury. Wiem, że przechodząc na emeryturę będę ją miała liczoną w 20% wg starych zasad i w 80% wg nowych (tzw. emeryturę mieszaną). Tylko nie wiem czy ta emerytura mieszana dotyczy obydwu wariantów przyznawania, czy tylko na wniosek.

Przechodząc na emeryturę bardzo dużo tracę, ponieważ w moim przypadku nowe zasady liczenia są dla mnie bardzo niekorzystne. Dlatego proszę o pomoc.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Emerytury / Renty

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania