eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPo godzinachEdukacja › Który kierunek wybrać: logistykę: innowacyjne technologie materiałowe czy MSG?


2013-07-26 17:32 autor: killsometime

5 624 odsłon

Który kierunek wybrać: logistykę: innowacyjne technologie materiałowe czy MSG?

Dostałem się na logistykę: innowacyjne technologie materiałowe i międzynarodowe stosunki gospodarcze na Uniwersytecie Łódzkim.

Który kierunek wybrać? Bardzo boję się matmy, bo ciężko mi idzie i muszę poświęcać na nią dużo energii i czasu.  Po jakim kierunku jest więcej szansy znalezienia pracy? Czy jest możliwość przeniesienia się z logistyki ze specjalizacją na ogólny kierunek logistyka? Jakie cechy charakteryzują osobę pracującą w tej dziedzinie (logistyce)? MSG i logistyka są do siebie podobne, kierunki na tym samym wydziale ekonomiczno-socjologicznym. Czym się różni praca (proszę chociażby parę punktów powiedzieć)?

Na czym polega praca absolwenta kierunku MSG i logistyki: innowacyjne technologie materiałowe? Czym się różnią? Jakie cechy powinna mieć osoba pracująca w tych dziedzinach? Kierunki studiów są podobne. Jakie jest wynagrodzenie?

Jeszcze chciałbym dodać, że jestem obcokrajowcem. 3 lata uczyłem się chemii, biologii i fizyki. Chciałem dostać się na medycynę, bo później jest łatwiej znaleźć pracę. Nie udało się zdać egzaminu, ponadto nie jest to moją pasją. Posiadam certyfikat języka angielskiego na poziomie B2. Znam łotewski, polski, rosyjski i angielski. Nienawidzę matmy - bardzo ciężko mi idzie. Teraz mieszkam w Wielkiej Brytanii, póki nie zaczęły się studia. Zamierzam szukać pracy.

Proszę o pomoc, muszę zdecydować się który kierunek wybrać.

Dziękuję!

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-07-30 23:10 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Jeżeli nie lubisz matmy, to idź na weterynarię:), bo w żadnym z tych kierunków nie zarobisz..... a tak na poważnie to może jakaś filologia???

  Oceń odpowiedź 2 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-08-01 23:11 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  I co wybrałeś?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-08-02 00:40 autor odpowiedzi: killsometime

  Uczyłem się w polskiej szkole, gdzie było 4 języki. Ale chemię i biologię zaliczałem i zapominałem. Ponadto poziom był o wiele niższy od tego, które jest w Polsce. Po skończeniu szkoły średniej nie wiedziałem co robic. Siedziałem w domu i   przygotowywałem się do egzaminy, aby studiowac weterynarię w Polsce - nie udało się przejśc rozmowę kwalifikacyjną. Zacząłem studiowac chemię kosmetyczną. Było ciężko, chodziłem wiele razy na konsultacje, ale nie miałem podstaw z chemii, dlatego wszystkie kolokwia nie zaliczałem. Nie dopuszczono mnie do egzaminów. Po 1. semestrze byłem uczestnikiem intensywnych kursów maturalnych, przygotowujących do egzaminów w Polsce. Po tym kursie musiałem zdawac egzamin (ten sam co rok w temu) dla kandydatów na studia w Polsce, ale    już na kierunek stomatologia. Nie było egzaminu, bo za mało kandydatów chciało zdawac (na kursy oddałem 1000 zł). Przyjęli mnie na kurs przygotowawczyz chemii, biologii i fizyki (jak ostatnia klasa liceum) w Łodzi. Studiowałem, uczyłem się, wszystko zaliczałem, nie dużo miałem wolnego czasu. Ciężko mi szła chemia i fizyka. Problem był w logicznym myśleniu. Ciężko było przekształcac tekstowe zadania na liczby, w fizyce i w chemii. Bardzo dużo czasu zajmowało, a rezultaty były średnie. Egzamin miałem w lipcu, który nie zaliczyłem (4 godziny - 100 pytań - 3 przedmioty). Spędzałem dużo czasu przed nauką ostatni miesiąc. Męczyłem się, siedziałem całymi dniami w akademiku, ucząc się. Nikt tyle casu nie spędzał, ucząc się. Więcej niż inni chodziłem na konsultacje i do osób z grupy. Denerwowałem częstym chodzeniem swoich kolegów, byłem natrętny, aby pomogli mi w nauce. Nie mam    pasji do tych przedmiotów. Tylko biologia mi się podoba. Dużo razy rozwiązywałem testy na predyspozycje zawodowe, ale mało mi to   pomogło. Ostatio byłem u     doradcy zawodowego, który poradził wybrac turystykę, administrację, logistykę, stosunki międzynarodowe i europiestykę. Te kierunki najbardziej pasują dla mojej osobowości, analizując zdolności, zainteresowania i rynek pracy. Ostatnie dwa - bo znam 4 języki.

  Na to   wszystko oddałem 3 lata. Na weterynarię mogę iśc tylko za rok. Teraz już za późno. Zaocznie - nie mam tyle pieniędzy. Wybrałem MSG, bo   jest łatwiejszym kierunkiem niż logistyka. Stawiam opór na   języki, bo na studiach będę się uczył jeszcze dodatkowo francuskiego. Może jeszcze w weekendy będę chodził do szkoły policealnej na rachunkowośc albo informatykę. W każdym razie mogę zrezygnowac ze szkoły policealnej. Nie chcę myślec i słyszec od ludzi, zę wyższe wykształcenie jest nie dla mnie. Jeżeli nie nauka, to  wtedy co? Mogę pracowac w Wielkiej Brytanii za minimalne wynagrodzenie, bo   mój angielski nie jest za     dobry, chociaż mam sertyfikat na poziomie B2. Od 14 lat pracuję każde lato po każdej klasie szkoły średniej. Wystarczy póki dla mnie. Ponadto praca potrzebuję siły fizycznej.
  MSG - ciekawy kierunek (jak mówię), nie ma konkretów, ogólne przedmioty, ale chcę studenckiego życia, bo namęczyłem się ze ścisłymi przedmiotami. Ponadto, mam problemy we własnym życiu, co daję codzienny stres. Ścisłe przedmioty robią więcej problemów.

  Nie trzeba mówic, że bez tych przedmiotów będę sprzątał ulicy. Z językami da się znaleźc pracę. Po co mi kokosy? Poszedłem na medycynę z   powodu zarobków i co dalej? Na medycynę idą ludzie zdolni, z talentem i umiejętnościami - elita. Spróbowałem i ja, nie udało się, nie jest to koniec życia, trzeba zmienic kierunek. To i zrobiłem. Ale może jeszcze raz będę próbował zdawac egzamin za rok na weterynarię, bo lubię zwierząt i egzamin jest ustny - a to nie  jest takie ciężkie. Ale jeżeli będę aktywny w czasie studiów na MSG, to sama praca mnie znajdzie.

  heh... dużo napisałem

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • konto usunięte

  Dodano 2012-07-25 00:24 przez konto usunięte

  Studia PR

  Witam,
  Jestem niedoświadczoną, świeżo upieczoną maturzystką. Obecnie staję przed wyborem swojej drogi życiowej. Przyznaję, że branża reklamowa oraz relacje publiczne siedzą mi w głowie od pewnego czasu. Chciałabym zapytać doświadczonych ludzi o to:
  - Jak zostać PRowcem ? Czy koniecznie muszą to być ...

 • Lovely.

  Dodano 2013-10-28 16:08 przez Lovely.

  Co lepsze planując przyszłość w zawodzie informatyka?

  Chciałabym studiować Informatykę i Ekonometrię na AGH w Krakowie. Zależy mi na studiach z przyszłością. Informatycy i handlowcy są jako tako potrzebni, to mam w studiach właśnie ten kierunek. Informatyka i Ekonometria, czyli informatyka z ekonomią - niestety przeważa tam ekonomia. Jako, że interesuj...

 • Owl_

  Dodano 2013-10-26 00:36 przez Owl_

  Jakie są realne szanse na pracę w mediach?

  Witam wszystkich forumowiczów,
  Pytanie podane w tytule może wydawać się banalne, lecz dla mnie takie nie jest. Chciałabym się dowiedzieć od kogoś doświadczonego bądź od osoby, której się udało dostać do mediów, czy jest sens w ubieganiu się o stanowisko choćby reportera czy prezentera telewizyjnego....

 • pjedraszek7

  Dodano 2013-07-07 17:38 przez pjedraszek7

  Błędnie wystawione dokumenty po raz trzeci. Co robić?

  Witam,
  Ukończyłam UM w Łodzi i jak każdy absolwent oczekiwałam dokumentów potwierdzających, iż mogę bez żadnego problemu wykonywać swój zawód. Jednakże okazało się inaczej. Po 2 tygodniach  od otrzymania dyplomu uczelnia zażądała jego zwrotu, ponieważ "zawartość merytoryczna" była błędnie wypisana.
  ...

 • konto usunięte

  Dodano 2013-06-10 10:26 przez konto usunięte

  Technikum i studia wieczorowe oraz 44 lata pracy. Kiedy mogę przejść na emeryturę?

  Mam 59 lat w tym 44 lata stażu pracy. Technikum kończyłem wieczorowo dla pracujących (3 lata).
  Studia kończyłem wieczorowo dla pracujących (5 lat). W niektórych latach pracowałem na dwóch etatach. W związku z czym mam pytanie: czy mogę się starać o uznanie dodatkowych lat stażu pracy (tak jak w przy...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Wybór studiów a szanse na rynku pracy

  Wybór studiów a szanse na rynku pracy

  W ostatnich latach szkolnictwo wyższe w Polsce bardzo się rozwinęło. Powszechne dążenie do uzyskania dyplomu znajduje swoje odzwierciedlenie w statystykach. Podczas gdy na początku lat 90. liczba studentów w Polsce nieznacznie przekraczała ...

 • Młodzi Polacy wybrali kierunki studiów. Czy trafili?

  Młodzi Polacy wybrali kierunki studiów. Czy trafili?

  Młodzi Polacy wybrali już kierunki studiów i 1 października rozpoczną rok akademicki. W tym roku najwięcej osób zdecydowało się na informatykę, zarządzanie oraz psychologię. Czy ich wybory odpowiadają potrzebom zgłaszanym przez rynek ...

 • Kierunek studiów a satysfakcja z pracy

  Kierunek studiów a satysfakcja z pracy

  Według użytkowników Internetowego Serwisu Pracy JOBS.PL dobrą pracę mają szansę zdobyć ci, którzy uzyskali wykształcenie techniczne/IT. Takiej odpowiedzi na sondażowe pytanie "Jakie kierunki studiów gwarantują dobrą pracę?" udzieliło ...

 • Zawody poszukiwane na rynku pracy. To warto studiować

  Zawody poszukiwane na rynku pracy. To warto studiować

  Specjalista ds cyberbezpieczeństwa, programista, marketer internetowy, kontroler finansowy, inżynier - to najbardziej przyszłościowe zawody zdaniem ekspertów z firmy Antal. Jak zdobyć odpowiednie wykształcenie? Na jakie stanowiska aplikować? ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Edukacja

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania