eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyBranżeAdministracja państwowa › Przejęcie części działki przez gminę


2014-02-25 11:06 autor: sanuczi

3 184 odsłon

Przejęcie części działki przez gminę

Witam,

dostałam decyzję z gminy, że część mojej działki zostanie przejęte pod budowę drogi. Dowiadywałam się, że gmina musi zapłacić mi odszkodowanie za tą działkę. Mój problem polega na tym, że na tej części działki, którą chce przejąć gmina znajduje się ogrodzenie i szambo. Czy gmina zamiast wypłacać i odszkodowanie nie może za te środki odbudować ogrodzenia i przenieść szambo w inne miejsce?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-07-15 12:02 autor odpowiedzi: Jacek Chruślicki, rzeczoznawca majątkowy

  Istotne jest na jakiej podstawie gmina przejęła te nieruchomość. Jeśli na podstawie decyzji wydanej przez starostę na podstawie przepisów tzw. specustawy drogowej, to odszkodowanie jest nienegocjowalne i ustalane jest z urzędu w decyzji strosty o odszkodowaniu.
  Natomiast jeśli działka została przejeta w wyniku podziału wykonanego na Pani wniosek, to pierwszym etapem są rokowania co do wysokości odszkodowania i tutaj mozna próbować wynegocjować formę odszkodowania. W przypadku gdyby strony nieuzgodniły wysokości odszkodowania, wtedy starosta na Pani wniosek wyda decyzję o wysokości odszkodowania.

  Jacek Chruślicki, właściciel firmy: Rzeczoznawca Majątkowy Jacek Chruślicki, www.rmjc.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Administracja państwowa

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania