eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyBranżeTurystyka i wypoczynek › Czy dzierżawca terenu nad jeziorem za parkowanie może wymuszać przyjmowanie opłat w innym miejscu?


2013-05-02 18:19 autor: kd0364

3 640 odsłon

Czy dzierżawca terenu nad jeziorem za parkowanie może wymuszać przyjmowanie opłat w innym miejscu?

Witam,

Jeżdżę nad jezioro, na które mam wykupione pozwolenie na amatorski połów ryb. Część terenu, na którym łowię ryby jest dzierżawiona. Za to dzierżawiący pobiera opłaty.

Problem w tym, że owy pan wymusza na nas, by jeździć do wsi, w której ma sklep i tam robić opłaty za parkowanie samochodu i korzystanie z miejsca.

Nadmienię, że jeździmy tam w weekendy i to bardzo wcześnie rano i nie przejeżdżamy przez wieś w której ten Pan ma sklep. Jedziemy inną drogą.

Moje pytanie jest takie: czy Pan ma prawo żądać od nas byśmy jeździli do wsi i tam wnosili opłaty? Tak sobie ustalił i wywiesił kartkę z informacją na drzewie. Czy on w ogóle ma takie prawo żeby wieszać kartkę przyczepioną pinezką z informacją przy wjeździe nad jezioro?

Dziś poinformował nas, że możemy wysyłać do niego sms-a z informacją jaki samochód parkuje...

Nie rozumiem takiego postępowania i traktowania ludzi. Tym bardziej iż ten Pan nie daje nam żadnego dowodu zapłaty za to tylko bierze do kieszeni pieniążki i odjeżdża.

Będę wdzięczna za odpowiedź,

Pozdrawiam.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-05-02 21:16 autor odpowiedzi: Krystyna Dąbrowska doradca podatkowy

  Jest to raczej wygodnictwo Pana. Ten Pan powinien rejestrować przychód na kasie fiskalnej - mając dwa miejsca wykonywania działalności powinien mieć dwie kasy  jedą  w sklepie a drugą na miejcu parkingowym . Za parkowanie powinien wydawać paragony  na miejscu .

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • anetka1806

  Dodano 2013-02-19 18:56 przez anetka1806

  Kasa fiskalna a przekazanie prowadzenia działalności

  Witam,
  Proszę o informację dotyczącą obowiązku posiadania kasy fiskalnej od 1 marca 2013 r. Otóż prowadzę sprzedaż detaliczną (tylko osobom fizycznym) od października 2011 r. W 2012 r. osiągnęłam obroty na poziomie 35 000 zł.
  Czy w związku z tym, mam obowiązek zakupu kasy od 1 marca 2013 r.? Dodam i...

 • asts1

  Dodano 2013-07-31 13:06 przez asts1

  Kasa fiskalna a stawka podatku

  Witam,
  Wprowadzam kasę fiskalną ze względu na przekroczenie obrotu, ale nie jestem płatnikiem VAT i mam pytanie: czy na paragonie ma być określona stawka podatku VAT czy tylko kwota brutto i oznaczenie zwolnienia? Jak ma to wygladać formalnie?

 • 1983kamila

  Dodano 2015-01-13 19:47 przez 1983kamila

  Sprzedaż perfum a kasa fiskalna

  Prowadzę sklep z bardzo zróżnicowanym towarem: torebki, pamiątki, różne gadżety. Mam również gablotkę z perfumami. Jeszcze nie jestem na kasie.Od tego roku wszedł obowiązek sprzedaży perfum z rejestrem na kasie fiskalnej. Jak to jest, jak perfumy są tylko niewielkim dodatkiem? Mogę je sprzedawać w s...

 • elektryk

  Dodano 2014-07-16 20:18 przez elektryk

  Firma a faktury, paragony i kasa fiskalna

  Mam firmę, jestem VAT-owcem - wystawiam faktury.
  Czy mogę wystawić faktury imienne czy paragony? Zakładam sklep pod szyldem firmy. Czy mogę wystawiać paragony bez kasy fiskalnej i czy muszę posiadać kasę fiskalną czy drukarkę fiskalną?
  Proszę o pomoc.

 • 1983kamila

  Dodano 2013-11-19 16:10 przez 1983kamila

  Kolejna kasa fiskalna. Ile mam czasu na jej wprowadzenie?

  Prowadzę sklep, ryczałt 3% i posiadam kasę fiskalną. Wiem, że otwierając kolejny punkt mam obowiązek zakupu kasy. Czy jest na to jakiś termin np. 7 dni od otwarcia?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Zawyżona stawka VAT przy sprzedaży paragonowej

  Zawyżona stawka VAT przy sprzedaży paragonowej

  To ostateczny konsument - czyli osoba fizyczna - ponosi ciężar podatku VAT a nie sprzedawca towarów czy usług. Podatek ten jest bowiem wliczony w cenę usługi lub towaru. Gdy podatek ten jest zawyżony - poprzez zastosowanie błędnej stawki ...

 • Korekta in minus VAT z paragonów fiskalnych?

  Korekta in minus VAT z paragonów fiskalnych?

  Gdy sprzedawca się pomyli i do swojej sprzedaży zastosuje zbyt niską stawkę podatku - musi takie postępowanie skorygować. Odpowiednie zapisy muszą zostać dokonane w tym samym miesiącu, co pierwotna sprzedaż, nawet gdy błąd wyjdzie na jaw ...

 • Korekta stawki VAT przy sprzedaży na kasie fiskalnej

  Korekta stawki VAT przy sprzedaży na kasie fiskalnej

  Sprzedaż dokonywana na rzecz osób prywatnych co do zasady winna być ewidencjonowana na kasie rejestrującej. I przy takiej sprzedaży możliwe są przy tym pomyłki, w tym chociażby w stawce tego podatku. Czy w sytuacji, gdy stawka została na ...

 • Ewidencja sprzedaży na kasie fiskalnej przy spóźnionej zapłacie za towar

  Ewidencja sprzedaży na kasie fiskalnej przy spóźnionej zapłacie za towar

  Klient, który nie prowadzi firmy, chce kupić towar, ale pieniądze przyniesie dopiero za kilka dni bądź przeleje je na konto po zakupie. Sytuacja jakże często spotykana. Jak jednak takie zdarzenie prawidłowo udokumentować?

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Turystyka i wypoczynek

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania