eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › Rozliczenie z małżonkiem


2008-04-03 09:36 autor: konto usunięte

2 181 odsłon

Rozliczenie z małżonkiem

Witam

W tym roku rozliczyłam się razem z mężem,dodam że mamy inne adresy zameldowania i mam pytanie dotyczące mojego urzędu. Czy muszę składać jakieś oświadczenie w swoim urzędzie skarbowym. Usłyszałam o tym od księgowej która nas rozliczała, ale słyszałam od innej osoby że nic takiego nietrzeba robić :confused:

Pozdrawiam.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2008-04-04 10:10 autor odpowiedzi: magbomba

  Również mam różne adresy zameldowania z mężem i dowiedziałam się, że muszę wysłać do swojego urzędu skarbowego informację, że rozliczam się w urzędzie męża.

  Jednak z drugiej strony, w zeszłym roku rozliczałam się też z mężem w jego urzędzie - informacji nie wysłałam i dowiedziałam się, że urząd skarbowy męża powiadomił mój o moim rozliczeniu u nich.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2008-04-04 17:31 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Małżonkowie którzy mają miejsce zamieszkania na terenie działania różnych urzędó skarbowych,mogą wybrać urząd,w którym złożą zeznanie,w/g miejsca zamieszkania jednego z nich.Nie trzeba zawiadamiać nikogo urzędy poradzą sobie same.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2008-04-06 11:58 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Mhm - obowiązku nie ma, ale dobrze jest wysłać pisemko do drugiego US-a, że rozliczyliśmy się ze współmałżonkiem, gdyż możemy dostać z niego wezwanie do złożenia PIT-a.

  Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących. Doradca podatkowy, nr wpisu 12444

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.