eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › Jak rozliczyć PIT 8C i PIT 11 dla osoby fizycznej


2012-02-26 16:37 autor: konto usunięte

12 481 odsłon

Jak rozliczyć PIT 8C i PIT 11 dla osoby fizycznej

Otrzymalam standardowo PIT 11 od pracodawcy i dodatkowo (nie od pracodawcy - firma zewnętrzna świadcząca usługi dla pracodawcy)  PIT 8c w którym w części D widnieje przychód wysokości 2000 rodzaj przychodu NAGRODA, w części E kwota po odliczeniu kwoty wolnej od podatku 0,00; zaliczka pobrana przez płatnika puste pole; w części F przychod 0,00 i koszty uzyskania 0,00.

Jak rozliczyć te dwa pity na formularzy 37 czy na 36? Czy PIT 36 jest dla osób prowadzących DG a dla fizycznych trzeba to uwzględnić na innym druku?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2012-02-28 15:13 autor odpowiedzi: Marcin Siedlecki

    Jeżeli posiadasz PIT-8C to rozliczasz się na formularzu PIT-36. Przychód wynikający z PIT-8C wpisujesz w wierszu "inne źródła"

    Oceń odpowiedź 5 23

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.