eGospodarka.pl

Twoje ustawienia

Porady

Kategorie

EKSPERCI

Witam,

właśnie otrzymałam PIT-11 z umowy o pracę od pracodawcy oraz PIT-11  z dodatkowej umowy zlecenie. Pierwsze moje pytanie: czy koszty uzyskania przychodów z obydwu PIT-ów się sumuje?

Drugie pytanie jest związane z wysokością kosztów uzyskania przychodów z umowy o pracę. Ponieważ zawsze rozliczałam sobie tą wyższą kwotę, w związku z tym że mieszkam w innej miejscowości niż znajduje się zakład pracy. Teraz na PIT-11 od pracodawcy mam naliczoną kwotę 1251,54 zł. Czy ma to związek z tym, że przebywam na zwolnieniu lekarskim ponieważ jestem w ciąży? Czy w takiej sytuacji nie mogę rozliczyć tej kwoty 1668,72 zł?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-02-22 18:10 autor odpowiedzi: Biuro Rachunkowe DEKLAR Gliwice

    Koszt uzyskania przychodu nie przysługuje gdy pracownik otrzymuje zasiłek chorobowy. Z wyliczenia wynika, że KUP policzony jest za 9 miesięcy, a w pozostałych miesiącach  był już pobierany zasiłek chorobowy.

    W rozliczeniu rocznym przychody ze stosunku pracy wpisujemy w wiersz

    1. Należności ze stosunku pracy,służbowego, spółdzielczego i z pracy nakładczej, a także zasiłki pieniężnez ubezpieczenia społecznego wypłacone przez zakład prac    

    Natomiast wynagrodzenie z tytułu Umowy zlecenia wiersz

    3. Działalność wykonywana osobiście,o której mowa w art.13 ustawy(w tym umowy o dzieło i zlecenia)   

    A wszystko razem sumuje się wiersz

    6. RAZEM Suma kwot z wierszy od 1 do 5.  

    www.deklar.pl

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj

  • 2014-02-22 20:18 autor odpowiedzi: marta_a83

    Dziękuję za odpowiedź.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

PODOBNE PYTANIA

  • Dodano 2014-05-12 22:11 przez ewa-now

    Oddelegowanie do pracy w Holandii

    Witam,
    mąż zatrudniony jest w polskiej firmie. W 2013 roku pracował w Holandi i w Belgii i w Polsce. Pracował na umowę zlecenie i potem umowa o pracę. Z zakładu otrzymał dwa PIT-11.
    Moje pyanie: czy z umowy zlecenia do PIT/ZG wpisujemy przychód czy dochód, a co z kosztami uzyskania przychodów?

    kategoria: Rozliczenia roczne

  • Dodano 2014-04-08 22:32 przez nebbia123

    Koszt uzyskania przychodu na macierzyńskim

    Jak poprawnie obliczyć KUP oraz zaliczkę pobraną przez płatnika? Otrzymałam od pracodawcy PIT-11 za 2013 r.: przychód 42539,31 zł, KUP 1668,72 zł, dochód 40870,59 zł, zaliczka 5138.
    Od 21.03.2013 byłam na zwolnieniu lekarskim (ciąża), mimo to KUP policzono mi za cały rok. Jak mogę sama popranie to o...

    kategoria: Rozliczenia roczne

  • Dodano 2014-03-06 17:35 przez asiara-26

    Macierzyński a PIT-37

    Witam,
    od stycznia 2013 r. - 03.04.2013 r. byłam na zasiłku chorobowym - ciąża. Od 04.04.2013 r. do końca roku na zasiłku macierzyńskim wypłacanym przez ZUS. W PIT-11A ZUS nie napisał, jakie mam koszty uzyskania przychodu, nie ma takiej rubryki.
    I teraz pytanie: jakie koszty napisać w PIT-37?  0,00 ...

    kategoria: Rozliczenia roczne

  • Dodano 2014-03-17 12:51 przez Grzybciu

    Wątpliwości w sumowaniu PIT

    Mam 2 PIT: 40 z jednego źródła i 11 z drugiego za miesiąc pracy. Oba zakłady są poza miejscem zamieszkania. Jak rozliczyć koszty uzyskania przychodu? Czy konieczna będzie wymiana PIT-40 na PIT-11?

    kategoria: Rozliczenia roczne

  • Dodano 2014-03-16 15:28 przez ponury

    Koszty uzyskania przychodu od umowy zlecenia

    Koszty uzyskania od przychodów z umowy zlecenia i o dzieło wynoszą 20%. Dlaczego zleceniodawca w PIT-11 dla kwoty przychodu 1200,63 zł podaje koszty uzyskania przychodu 207,21 zł, a nie 240,12 zł?

    kategoria: Rozliczenia roczne

O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.

 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.