eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiPIT › jaki podatek przy umowie o pracę i prowadzeniu działalności?


2012-04-09 03:12 autor: katkrzyz

2 030 odsłon

jaki podatek przy umowie o pracę i prowadzeniu działalności?

Witam. Jestem zatrudniona na podstawie umowy o pracę. Dodatkowo  od 3 lat prowadzę działalnośc gospodarczą. Mam pytanie czy pracodawca powinien mnie rozliczać z kosztów uzyskania przychodu i podatku inaczej niż pozostałych pracowników? bo do tej pory rozlicza mnie na zasadach ogólnych. Dziękuję za pomoc.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2012-04-10 17:49 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Koszty uzyskania przychodu pozostają takie same. Jednakże co do zasad rozliczania samego podatku, zależy jaką formę opodatkowania wybrała Pani dla prowadzonej działalności gospodarczej. Jeżeli są to zasady ogólne wg skali podatkowej należy powiadomić pracodawcę, aby nie stosował kwoty zmniejszającej podatek, jako że ta zostanie wykorzystana przy ustalaniu zaliczek na podatek dochodowy z prowadzonej firmy.

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących. Doradca podatkowy, nr wpisu 12444

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii PIT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.