eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Czy muszę posiadać kasę fiskalną?


2013-03-01 09:02 autor: kazo

2 916 odsłon

Czy muszę posiadać kasę fiskalną?

Mam pytanie, prowadzę firmę jednoosobową, jestem na KPiR, na koniec roku 2012 przychód wyniósł 18.970 zł, natomiast koszty wyniosły 12.800 zł. Czy muszę posiadać kasę fiskalną od 01.03.2013 r.?

Pytanie zaktualizowano 2013-03-01 13:37

Uzupełniam pytanie,dotyczy sprzedaży usługi na rzecz osób fizycznych nie prowadzących działalności.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-03-01 11:38 autor odpowiedzi: wfirma.pl - księgowość online

    To zależy co jest sprzedawane i dla kogo. Przypominam że obowiązek kasy fiskalnej dotyczy sprzedaży na rzecz osób fizycznych nie prowadzących działalności i rolników ryczłatowych i do limitu (20.000zł) wlicza się obrót na ich rzecz.

    Tu znajduje się pełna treść rozporządzenia o zwolnieniu z kas:

    Ekspert w dziedzinie prawa gospodarczego i księgowości w serwisie wfirma.pl

    Oceń odpowiedź 2 1

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-03-01 13:49 autor odpowiedzi: Krystyna Dąbrowska doradca podatkowy

    Jeśli nie przekroczono  obrotu na rzecz osób fizycznych 20.000 zł w 2012 roku to  kasa nie jest obowiązkowa , chyba że prowadzona jest działalnośc wylączona ze wszelkich zwolnień np  sprzedaż wyrobów akcyzowych .
    Krystyna Dąbrowska doradca podatkowy zaktualizował/a odpowiedź 2013-10-28 20:53

    Obecnie nie mają obowiązku stosowania kasy rejestrującej podatnicy, u których kwota obrotu z działalności na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych nie przekroczyła w poprzednim roku 40.000 zł.

    Zwolnieni z tego obowiązku są także podatnicy rozpoczynający sprzedaż w danym roku podatkowym, jednak tylko do kwoty obrotów wynoszącej 20.000 zł z działalności, o której mowa w art. 111 ust. 1 ustawy o VAT.

    Jak wynika z nowego rozporządzenia, limity obrotów z tej działalności, zarówno dla podatników kontynuujących, jak i rozpoczynających działalność do kwoty 20.000 zł

    Biuro Rachunkowe Praktyk s.c w lublinie

    Oceń odpowiedź 6 5

    skomentuj | odpowiedz

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Dodano 2013-01-22 18:07 przez Mark

    Kasa fiskalna 2013

    WitamProwadzę warsztat samochodowy od 2000 roku opodatkowany w formie ryczałtu. W 2012 uzyskałem przychód w wysokości 29.000 zł.
    I teraz pytanie: czy muszę do 1 marca założyć kasę fiskalną czy dopiero w momencie przekroczenia limitu 20.000 ??? Bo z kim rozmawiam to mówi co innego :/

    kategoria: Księgowość / Finanse

  • Dodano 2012-12-01 23:14 przez nibynicanick

    Ryczałt bez VAT, a kasa fiskalna

    Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą (handel) od 2003 r. Cały czas rozliczam się ryczałtowo, nie jestem podatnikiem VAT
    W jakim przypadku obowiązywałby mnie zakup kasy fiskalnej.
    Dziękuję za odpowiedź.

    kategoria: Pozostałe: Firma

  • Dodano 2013-01-15 17:53 przez muszu

    Czy muszę kupić kasę fiskalną?

    Witam.
    Prowadzę działalność gospodarczą od 1996 (wypożyczalnia kaset video, płyt DVD). Rozliczam się ryczałtem, w roku 2011 uzyskałem dochód w wysokości 22300 zł a w roku 2012 21850 zł. Czy w roku 2013 będę musiał zakupić kasę fiskalną?

    kategoria: Księgowość / Finanse

  • Dodano 2013-09-24 09:51 przez Kalite

    Sprzedaż internetowa i kasa fiskalna

    Prowadzimy sprzedaż internetową i korzystamy ze zwolnienia z prowadzenia kasy. Jeśli zaczniemy sprzedawać za gotówkę klientom detalicznym, to czy obowiązuje nas limit 20000 zł przed wprowadzeniem kasy czy liczona jest cała sprzedaż dokonana od początku roku na rzecz osób prywatnych? Czy w takim wypa...

    kategoria: Księgowość / Finanse

  • Dodano 2013-06-20 15:34 przez podatniczka

    Kara za kasę fiskalną po terminie

    Osoba prowadząca działalność jednoosobową powinna już we wrześniu 2012 r. (przekroczyła wtedy limit 20 000 zł dla nowootwartych firm), zainstalować kasę. Całą sprzedaż ma udokumentowaną fakturami VAT (również dla osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej).
    Czy tej osobie grozi za to...

    kategoria: Księgowość / Finanse

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Porady Firma

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.