eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFinanse osobisteEmerytury / Renty › Czy w trakcie wypowiedzenia można przejść na emeryturę?


2017-09-08 12:54 autor: volt230

451 odsłon

Czy w trakcie wypowiedzenia można przejść na emeryturę?

Jestem kolejarzem (56 lat) i mam prawo przejść na emeryturę od 55. roku życia.
Nie chciałam przechodzić na emeryturę. Pod koniec sierpnia dostałam 3-miesięczne wypowiedzenie pracy z przyczyn zakładu pracy.

Okres wypowiedzenia jest w toku (do 30 listopada). Czy mogę w trakcie wypowiedzenia złożyć wniosek o przejście na emeryturę, tak aby rozwiązanie umowy o pracę nastąpiło w związku z przejściem na emerytrę, a nie w związku z wypowiedzeniem otrzymanym od pracodawcy?

Kadrowa od 2-ch tygodni zbywa mnie i nie chce udzielić jednoznacznej odpowiedzi.
Serdeczna prośba o pomoc w ww temacie i wskazanie, jakie kroki powinnam podjąć.

Alina

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • 20516

  Dodano 2017-04-05 12:54 przez 20516

  Kiedy mogę przejść na emeryturę nie tracąc odprawy emerytalnej?

  Witam,z dniem 01.10.2017 r. nabywam prawa do emerytury. Wiek ponad 60 lat. Kiedy muszę złożyć 3-miesięczne wypowiedzenie żeby przejść na emeryturę, czy mogę to zrobić przed 01.10.2017 r., czy dopiero po tej dacie żeby nie stracić odprawy emerytalnej?

 • kolejarz

  Dodano 2016-12-02 22:17 przez kolejarz

  Emerytura kolejarzy

  W dniu 01.06.2017 r. ukończę 60 lat. Pracuję w "Przewozach Regionalnych", dawniej PKP. Mój staż pracy wyniesie 40 lat. Czy będę mogł przejść na wcześniejszę emeryturę od 01 czerwca 2017 r.?

 • Grzegorz19545

  Dodano 2016-05-22 14:12 przez Grzegorz19545

  Przejście na emeryturę. Kiedy muszę złożyć wypowiedzenie?

  Witam,18 czerwca 2016 osiągnę wiek emerytalny. Kiedy muszę złożyć wypowiedzenie aby w tym terminie odejść na emeryturę w przypadku braku porozumienia z zakładem pracy?

 • aisab

  Dodano 2016-10-27 20:07 przez aisab

  Jak skłonić pracownika do podjęcia decyzji o przejściu na emeryturę?

  W jaki sposób prawny można skłonić pracownika do przejścia na emeryturę?Pracownik od 1,5 roku wypowiadał się, że z chwilą nabycia praw emerytalnych przejdzie na emeryturę. Pracodawca związku z zachowaniem ciągłości działania podpisał umowę na staż, a następnie umowę o pracę z nowym pracownikiem.

 • Anna7755

  Dodano 2016-03-05 16:25 przez Anna7755

  Przymusowe pójście na emeryturę a chęć dalszej pracy

  Witam serdecznie, w tym roku kończę 61 lat i mogę iść na emeryturę. Dwa lata temu nie pozwoliłam sobie obniżyć wynagrodzenia gdyż 4 lata przed emeryturą jestem pod ochroną.Chciałabym pracować dłużej. Czy kierownik może mi dać wypowiedzenie z pracy?Czy jednak będę mogła pracować i czy to ja zdecyduję...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Od dziś możesz złożyć wniosek o emeryturę. ZUS rozpoczął nabór

  Od dziś możesz złożyć wniosek o emeryturę. ZUS rozpoczął nabór

  Niższy wiek emerytalny w naszym kraju stał się faktem. W związku z tym ZUS spodziewa się, że pod koniec roku napływ wniosków o przyznanie emerytury będzie wręcz lawinowy. Ich nabór ruszył już dziś. Tym Polakom, którzy jeszcze wahają ...

 • Stopniowe podwyższanie wieku emerytalnego oraz emerytura częściowa

  Stopniowe podwyższanie wieku emerytalnego oraz emerytura częściowa

  W dniu 1 stycznia 2013 r. weszła w życie nowelizacja ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw (tekst jednolity: Dz. U. z 2012, poz. 637, dalej „nowelizacja”) ...

 • Dla kogo podwyższony wiek emerytalny?

  Dla kogo podwyższony wiek emerytalny?

  Kobietom urodzonym przed 1 stycznia 1949 r. przysługuje emerytura po osiągnięciu wieku emerytalnego wynoszącego 60 lat życia oraz udowodnieniu co najmniej 20 lat okresów składkowych i nieskładkowych.

 • Przejście na emeryturę - kiedy najkorzystniej?

  Przejście na emeryturę - kiedy najkorzystniej?

  Niejedna z osób, która nabyła albo nabędzie w niedługim czasie uprawnienia do emerytury w związku z ukończeniem powszechnego wieku emerytalnego i jednocześnie pozostaje w zatrudnieniu, zastanawia się, kiedy wystąpić z wnioskiem o to ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Emerytury / Renty

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.