eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Przekształcenie działalności w spółkę a zasiłek macierzyński


2017-01-14 22:02 autor: Kamdi1

2 790 odsłon

Przekształcenie działalności w spółkę a zasiłek macierzyński

Witam,

jestem w czwartym miesiącu ciąży, mój lekarz nalega abym poszła już na zwolnienie lekarskie w związku z zagrożeniem ciąży. Jednakże okazało się, że mój pracodawca jest w trakcie przekształcenia działalności gospodarczej w spółkę z o.o. Oczywiście wszyscy pracownicy zostaną przeniesieni/zatrudnienie w spółce.

Czy gdy pójdę na zwolnienie już teraz, póki nie zostanę przeniesiona do spółki, to czy nadal będzie przysługiwać mi wynagrodzenie na zwolnieniu? Oraz co z urlopem macierzyńskim? Czy będzie mi przysługiwał? Czy otrzymam za ten czas wynagrodzenie oraz ile będzie mógł trwać ten urlop?

Po drugie, ile bym musiała przepracować w spółce abym mogła korzystać z przywilejów kobiet w ciąży oraz po porodzie na normalnych warunkach? Nie martwiąc się, że nagle zostanę bez środkó do życia.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2017-01-15 18:19 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Dla PAni nic sięnie zmieni. Zmiana formy działalności przez szefa nie spowoduje żadnych zmian w Pani sytuacji. Na zwolnienie moze PAni isć i otrzyma Pani zasiłek macierzyński po porodzie. Gdyby była likwidacja firmy to sytuacja wyglądała by inaczej, ale będąc w ciązy równiez w takiej sytuacji nie zostanie Pani na lodzie.

  Kamdi1 skomentował/a odpowiedź 2017-01-30 18:06

  Witam, dzisiaj okazało się, że mój pracodawca nie przekształca działalności w spółkę zoo, tylko zakłada zupełnie mowa firmę ( spółkę zoo). z dniem 31.01.2017 r chce rozwiącać umowe o pracę ze wszystkimi pracownikami za porozumieniem stron oraz podpisać nowe umow o pracę ze wszystkimi pracownikami już w spółce zoo. Ja natomiast w środe tj. 1.02.2017 r. idę do lekarza i prawdopodobnie będę musiała iśc na zwolnienie macierzyńskie spowidowane zagrożeniem ciąży. Ponadto dodam, że pracodawca zlikwiduje, poprzednia firmę dopiero za ok rok. Czy w takiej sytuacji, gdy podpisze umowe o prace w nowej firmie i przepracuje tam zaledwie dzień to czy nadal bedzie mi przysługiwał zasiłek oraz wynagrodzenie macieżyńskie?

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania