eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Czy dyrektor szkoły może sobie dam przyznać nagrodę?


2014-02-24 16:06 autor: Basia19731

3 775 odsłon

Czy dyrektor szkoły może sobie dam przyznać nagrodę?

Witam!

Moje pytanie brzmi: czy dyrektor szkoły może przyznać sam sobie oraz wice-dyrekcji premię w okresie wakacji z pieniędzy szkolnego sezonowego schroniska młodzieżowego (które w chodzi w skład szkoły), podobno mogą zawrzeć umowy zlecenia? Tylko dlaczego w tym czasie pracownicy szkoły pracują w schronisku i nie dostają nic?

Proszę o poradę, bo u mnie w pracy ludzie już nie wytrzmują!

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-02-24 17:02 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Prawdopodobnie wszystko odbywa się za zgodą organu prowadzącego (Wójta, Starosty bądź Prezydenta -w zależności od tego, kto prowadzi szkołę), więc tam trzeba szukać wyjaśnienia całej sytuacji. Dyrektor sam ze sobą nie może podpisać umowy a także przydzieliść sobie premię. Natomiast wicedyrektorowi może.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • awlkp

  Dodano 2013-11-21 07:31 przez awlkp

  Najniższe wynagrodzenie na 1/2 etatu

  Mój mąż ma podjął pracę na 1/2 etatu z najniższym wynagrodzeniem w tzw. budżetówce. Ile wyniesie jego zasadnicze wynagrodzenie? Księgowa wyliczyła mu, że płaca zasadnicza brutto to 651 zł. Do tego wysługa plus premia, co brutto dało kwotę 900 zł. Wdaje mi się, że 1/2 najniższego wynagrodzenia to 800...

 • rtoip

  Dodano 2014-10-14 11:39 przez rtoip

  Wynagrodzenie za pracę w niedzielę i święta

  Witam serdecznie!Jestem wychowawcą w internacie, czyli pracuję w szkolnictwie w ruchu ciągłym. Czy za pracę w niedzielę i święta należy mi się dodatek i ewentualnie jaka jest podstawa prawna tego?

 • Biała 10

  Dodano 2014-09-05 09:47 przez Biała 10

  Wynagrodzenie w ciąży

  Jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony. Obecnie jestem w ciąży. Mam pytanie odnośnie wypłaty premii wynikowej w czasie zwolnienia lekarskiego.
  Otóż wiem, że przebywając na zwolnieniu powyżej 33 dni ZUS płaci mi średnią z ostatnich 12 miesięcy. Ale, co w sytuacji mojej premii, gdyż ...

 • S_olcia

  Dodano 2014-07-17 12:45 przez S_olcia

  W jaki sposób pracodawca ma obowiązek przedstawić dokument o przyznawaniu wynagrodzeń?

  Pracodawca storzył dokument "Zarządzenie Członków Zarządu", które dotyczy przyznawania premii i nagród obowiązujące w firmie nie przedstawiając go pracownikom. Państwowa Inspekcja Pracy twierdzi, że nie musił tego robić.
  Zarządzenie jest nie podpisane przez żadnego z pracowników i nie było przedstaw...

 • savage

  Dodano 2014-06-24 22:43 przez savage

  Dlaczego płace za tą samą pracę nie są równe?

  Chciałam się dowiedzieć dlaczego płace nie są równe? Ja pracuję w szkolnictwie, mam 36 lat pracy. Moja pensja to 1400 zł plus wysługa, która po dodaniu daje mi 1560 zł brutto.
  Po tylu latach pracy 0 premii i mam być zadowolona. Jak czytam zapytania, ile mają inni wykonując tę samą pracę lub podobną,...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania