Egospodarka.pl

Dodano: 2012-03-13 11:35 Autor: teresa3108 Kategoria: Administracja państwowa

Świadzczenie z funduszu socjalnego dla emeryta

Jestem emerytką, pracowałam w urzędzie gminy.Były zakład pracy  zamierza przyznać emerytom świadczenie z okazji świąt wielkanocnych, żądając przedstawienia PIT-ów rocznych (mój i męża).Czy to jest zgodne z prawem, czy takie żądanie można stosować tylko w przypadku zatrudnionych pracowników?Zaznaczam , iż moje obecne miejsce zamieszkania jest dość odległe od miejsca byłej pracy.

Zaktualizowano: 2012-03-14 11:18

W takim razie nie rozumiem dlaczego w jednostce organizacyjnej tej samej gminy jakim jest zespół szkół nie wymaga się udokumentowywania dochodów małżonków /dotyczy emerytów? nie wiem jak z pracownikami.Wypłacane są świadczenia z różnych okazji tj. dzień nauczyciela, święta i inne w jednakowych kwotach wszystkim.Czy istnieje taki obowiązek zapisu w regulaminie organizacyjnym gminy i regulaminie świadcvzeń socjalnych, czy można też taką kwestię pominąć i wypłacać świadczenia emerytom w jednakowej wysokości.Pozdrawiam.

UDZIELONE ODPOWIEDZI

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.