eGospodarka.pl



PROFIL IZABELA ŻURKOWSKA-MRÓZ, DORADCA PODATKOWY

  • WSZYSTKIE WYRÓŻNIONE EKSPERCKIE OCENIONE POZYTYWNIE NEGATYWNIE
  • ODPOWIEDZI Z KATEGORII: VAT [ pokaż wszystkie ]

  • Pytanie zadane: 2016-12-18 13:16 przez darius9971

    Sprzedaż kamienicy a podatek VAT

    ODPOWIEDŹ UŻYTKOWNIKA IZABELA ŻURKOWSKA-MRÓZ, DORADCA PODATKOWY:

    Dostawa budynku z lokalami usługowymi (kamienicy) będzie korzystała ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT w trybie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatku od towarów i usług, jeśli:
    planowana dostawa nie będzie dokonywana w ramach pierwszego zasiedlenia,
    między pierwszym zasiedleniem a dostawą ... [ pokaż całą odpowiedź ]

    kategoria: VAT

  • Pytanie zadane: 2016-12-05 08:19 przez danielmal

    Rolnik na ryczałcie. Czy mogę odzyskać VAT?

    ODPOWIEDŹ UŻYTKOWNIKA IZABELA ŻURKOWSKA-MRÓZ, DORADCA PODATKOWY:

    Witam.
    Aby „odzyskiwać” vat trzeba być czynnym podatnikiem tego podatku. Zgodnie z zasadą neutralności vat podatek naliczony, czyli zapłacony przez podatnika w cenie nabytych towarów i usług dla celów jego działalności opodatkowanej tym podatkiem może zostać odliczony, nie stanowiąc tym samym kosztu... [ pokaż całą odpowiedź ]

    kategoria: VAT

  • ODPOWIEDŹ UŻYTKOWNIKA IZABELA ŻURKOWSKA-MRÓZ, DORADCA PODATKOWY:

    Wydaje mi się, że ma tu zastosowanie Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 9 grudnia 2014 r. w sprawie zwrotu podatku od towarów i usług niektórym podmiotom (Dz.U. 2014 poz. 1860).
    § 3. 1. Zwrot podatku przysługuje podmiotowi uprawnionemu z państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub podmiotowi ... [ pokaż całą odpowiedź ]

    kategoria: VAT

  • Pytanie zadane: 2016-09-22 16:37 przez Martyna2908

    Podatek VAT od wykonania studium wykonalności

    ODPOWIEDŹ UŻYTKOWNIKA IZABELA ŻURKOWSKA-MRÓZ, DORADCA PODATKOWY:

    Witam.
    Nie musi się Pani rejestrować do VAT jeśli wartość sprzedaży nie przekroczyła łącznie kwoty 150 000 zł. Nie wiem jak kwalifikuje Pani usługę wykonania studium wykonalności, nie korzystają ze zwolnienia usługi w zakresie doradztwa. Uważam jednak, że wykonanie  studium wykonalności inwestycji ... [ pokaż całą odpowiedź ]

    kategoria: VAT

  • ODPOWIEDŹ UŻYTKOWNIKA IZABELA ŻURKOWSKA-MRÓZ, DORADCA PODATKOWY:

    Uważam, że obowiązek podatkowy powstaje z chwilą wystawienia faktury, a jeżeli faktura nie zostanie wystawiona bądź zostanie wystawiona z opóźnieniem, obowiązek podatkowy powstanie z chwilą upływu terminu na jej wystawienie [ pokaż całą odpowiedź ]

    kategoria: VAT

  • Pytanie zadane: 2016-08-27 14:39 przez korek1231

    Odliczenie VAT za telefon

    ODPOWIEDŹ UŻYTKOWNIKA IZABELA ŻURKOWSKA-MRÓZ, DORADCA PODATKOWY:

    Skoro jest Pan podatnikiem VAT czynnym, a nabyty telefon ma służyć działalności opodatkowanej, spełniona jest podstawowa przesłanka warunkująca prawo do odliczenia podatku naliczonego, tj. związek ze sprzedażą opodatkowaną VAT.
    Może Pan więc odliczyć pełen VAT od nabycia telefonu, nawet jeśli części... [ pokaż całą odpowiedź ]

    kategoria: VAT

  • Pytanie zadane: 2016-07-21 10:57 przez rekruter

    Faktura VAT - rozliczenie podatkowe

    ODPOWIEDŹ UŻYTKOWNIKA IZABELA ŻURKOWSKA-MRÓZ, DORADCA PODATKOWY:

    Nie ma to żadnego znaczenia, w deklaracji VAT zaokrągla się kwoty do pełnych złotych, także Skarb Państwa nie straci na tym 1 groszu, sprzedawca, jako czynny podatnik VAT ujął w swoi programie księgowym ceny w kwotach netto i tak mała różnica wynika z zaokrąglenia. [ pokaż całą odpowiedź ]

    kategoria: VAT

  • Pytanie zadane: 2016-07-14 10:08 przez Agnieszka250714

    Stawka VAT na gorącą czekoladę

    ODPOWIEDŹ UŻYTKOWNIKA IZABELA ŻURKOWSKA-MRÓZ, DORADCA PODATKOWY:

    Uważam, że właściwa będzie stawka 5%.
    dla świadczenia sprzedaży czekolady z automatu właściwa jest stawka VAT właściwa dla dostawy towarów. Przedmiotem transakcji jest bowiem towar (a konkretnie napój) wydany z automatu. Element usługowy nie ma samodzielnego znaczenia, nie jest celem samym w sobie, ... [ pokaż całą odpowiedź ]

    kategoria: VAT

  • ODPOWIEDŹ UŻYTKOWNIKA IZABELA ŻURKOWSKA-MRÓZ, DORADCA PODATKOWY:

    Dla opodatkowania dostawy towarów używanych w procedurze marży ważne jest to, od kogo ten towar został kupiony. Może Pan zastosować tą procedurę jeśli ten, od kogo kupił Pan samochód, był pozbawiony prawa do odliczenia VAT naliczonego przy jego nabyciu, a opis na to nie wskazuje. Pisze Pan, że kupił... [ pokaż całą odpowiedź ]

    kategoria: VAT

  • Pytanie zadane: 2016-05-12 07:57 przez stach0226

    Jak rozliczyć VAT?

    ODPOWIEDŹ UŻYTKOWNIKA IZABELA ŻURKOWSKA-MRÓZ, DORADCA PODATKOWY:

    Podatnicy mogą korzystać ze zwolnienia z VAT, gdy wartość sprzedaży nie przekroczyła u nich kwoty 150 000 zł, wynika to z dyspozycji art. 113 ustawy o vat (Niektórzy podatnicy nie mogą korzystać ze zwolnienia ze względu na rodzaj prowadzonej działalności), ale mogą to nie znaczy muszą, jeśli bardzie... [ pokaż całą odpowiedź ]

    kategoria: VAT

  • Strony: 1 2




Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie



Eksperci EKSPERCI TOP5

Użytkownicy Użytkownicy TOP5

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.