eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyNieruchomościZakup / Sprzedaż › Czy polskiemu urzędowi skarbowemu muszę zgłosić cokolwiek przy sprzedaży nieruchomości w Polsce?


2017-09-09 21:00 autor: tomektom

582 odsłon

Czy polskiemu urzędowi skarbowemu muszę zgłosić cokolwiek przy sprzedaży nieruchomości w Polsce?

Witam,

mam do was pytanie dotyczące podatku od sprzedanej nieruchomości.
Otóż jestem podatnikiem w Wielkiej Brytanii, natomiast moja nieruchomość jest sprzedawana w Polsce, gdzie ja posiadam dłużej niż 5 lat, więc nie muszę płacić podatku od sprzedaży w Polsce.

Moje pytanie, czy w moim przypadku przy sprzedaży nieruchomości w Polsce, muszę polskiemu urzędowi skarbowemu zgłosić ten fakt, czy wypełnić jakikolwiek PIT czy dokument? Czy notariusz prawnie zgłasza ten fakt i ja w polskim urzędzie skarbowym nic nie zgłaszam?

Byłbym wdzięczny za informacje.

Dzięki

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2017-09-11 07:48 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  W takim przypadku Pan nic nie zgłasza.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Maaarcia

  Dodano 2017-11-24 10:11 przez Maaarcia

  Nabycie spadku, dział spadku, sprzedaż nieruchomości a podatek?

  Witam,
  w 2005 roku zmarł mój ojciec, w tym samym roku zostało wydane postanowienie o nabyciu spadku po ojcu po 1/3 części dla mnie, mamy i brata, chodziło o połowę mieszkania należącego do rodziców. Nabycie spadku zostało zgłoszone do US w 2005. W 2017 roku zostało wydane postanowienie o podziale ma...

 • Michal8387

  Dodano 2017-07-03 15:51 przez Michal8387

  Firma w UK oddział w Polsce

  Witam, mieszkam na stałe w UK i tutaj mam zarejestrowaną firmę. Dodatkowo chcę otworzyć sklep w Polsce. Gdzie będę się rozliczał z podatku i czy będę musiał płacić ZUS mając sklep w Polsce? Jakich rejestracji/zgłoszeń muszę dokonać w Polsce?

 • Celine

  Dodano 2017-05-16 09:24 przez Celine

  Sprzedaż mieszkania w Polsce po 4 latach a kupno domu w Anglii

  Witam!Sprzedam za kilka dni mieszkanie w Polsce. Kupiłam je w styczniu 2013 roku. Następnie chcę kupić mieszkanie w Anglii na kredyt. Wartość tego domu w Anglii będzie oczywiście dużo większa od mieszkania w Polsce. Chciałabym wiedzieć, czy żeby uniknąć podatku od sprzedaży, muszę przeznaczyć całą k...

 • Gocha2200

  Dodano 2017-03-30 09:18 przez Gocha2200

  Sprzedaż nieruchomości w Stanach a rozliczenie z US

  2 lata temu odziedziczyłam dom w Stanach Zjednoczonych, który w tym roku sprzedałam. Jak teraz mam rozliczyć się z Fiskusem? Czy muszę płacić podatek w Stanach, jeżeli jestem obywatelem polskim? Jeżeli tak, to ile on wynosi i jak dokładnie mam to zrobić?

 • szpaku2121

  Dodano 2017-03-06 11:07 przez szpaku2121

  Sprzedaż mieszkania a rozliczenie PIT. Czy zapłacę podatek?

  Witam,sprzedałem z małżonką rok temu (2016) mieszkanie za kwotę 65000 zł przed upływem 5 lat. Mieszkanie kupiliśmy za kwotę 65000 zł. Mieszkanie kupowaliśmy pod hipotekę 55000 zł kredytu i 10000 zł wkładu własnego. Czy przy rozliczeniu PIT-39 poniesiemy jakieś koszty z podatkiem?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zakup / Sprzedaż

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.