eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyNieruchomościZakup / Sprzedaż › Umowa przedwstępna - kupno mieszkania


2014-11-20 13:56 autor: asiab

1 907 odsłon

Umowa przedwstępna - kupno mieszkania

Będziemy z mężem kupować mieszkanie z rynku wtórnego, sprzedający chce od nas 20% zadatku, umowa będzie NIE w formie aktu notarialnego. Trochę się obawiamy co by było gdyby kupujący się wycofał?

Wiem, że możemy żądać od niego wówczas zwrotu podwójnego zadatku. Jednak mam pytanie - na jakiej podstawie? Czy taka umowa ma jakąś formę prawną i stanowi podstawę do egzekwowania roszczeń? Może lepiej jednak dla bezpieczeństwa zawrzeć ta umowę u notariusza?

Prośba o odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-11-25 17:01 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    ależ oczywiście że dla bezpieczeństwa umowa winna być zawarta u notariusza, tym bardziej że występują obawy co do tego, czy sprzedawca nie będzie próbował wycofać się z transakcji.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zakup / Sprzedaż

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.