eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaZakładanie działalności › Zgoda dyrektora szkoły na prowadzenie działalności gospodarczej przez nauczyciela


2017-09-26 19:51 autor: Mirrr

521 odsłon

Zgoda dyrektora szkoły na prowadzenie działalności gospodarczej przez nauczyciela

Witam,

planuję otwarcie jednoosbowej działalności gospodarczej nie tylko w zakresie edukacji, ale także pozyskiwania funduszy unijnych, usług komputerowych (PKD będzie dość szerokie i nie zawsze związane ze szkołą).

Czy w takiej sytuacji muszę uzyskać zgodę dyrektora szkoły na prowadzenie takie działalności? W umowie nie ma zapisu o zakazie konkurencji.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2017-09-27 06:42 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Nauczyciel nie jest pracownikiem samorządowym, podlega ustawie  stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela. Nie powinien zatem być zobowiązany do składania oświadczeń o wykonywanej przez siebie działalności gospodarczej i nie musi mieć zgody na założenia własnej DG.

  Mirrr skomentował/a odpowiedź 2017-09-27 09:15

  Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zakładanie działalności

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.