eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaZakładanie działalności › Czy będąc na zwolnieniu lekarskim można założyć działalność gospodarczą?


2015-05-26 19:49 autor: milczek

7 574 odsłon

Czy będąc na zwolnieniu lekarskim można założyć działalność gospodarczą?

Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim. Jestem po zabiegu. Czy podczas tego zwolnienia mogę zarejestrować działalność gospodarczą, jeżeli nie będę czerpała z tego żadnych przychodów, gdyż termin rozpoczęcia działalności planuję na późniejszy termin?

Pobieram zasiłek chorobowy i interesuje mnie czy nie będę z tego tytułu ponosiła żadnych kosztów?

Pytanie zaktualizowano 2015-05-26 20:00

Czy poniosę jakieś koszty związane ze zwrotem świadczenia, jeśli zarejestruję działalność, która na chwilę obecną nie będzie przynosiła żadnych dochodów, gdyż rozpoczęcie działalności zamierzam rozpocząć w późniejszym terminie?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-05-26 20:53 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Zarejestrować działalność Pani może, ale to wiąże się z kosztami typu składka zdrowotna, bez względu na to czy Pani coś zarabia czy tez nie. Jeżeli jest Pani zatrudniona to nie opłaca Pani składek społecznych.

  milczek skomentował/a odpowiedź 2015-05-26 21:58

  A czy będę musiała zwrócić zasiłek który obecnie pobieram z tytułu niezdolności do pracy?

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-05-27 06:40 autor odpowiedzi: Jowita

  Zarejestrować działalnosc gospodarczą można ale nie można rozpocząć wykonywania pracy (działaności gospodarczej) Bo - pracujemy albo chorujemy.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-05-27 08:13 autor odpowiedzi: milczek

  Dziękuję za odpowiedzi.

  Nasuneło mi się jeszcze jedno pytanie.Otóż mam termin rozpoczęcia tej działalności i chciałam zapytać czy w czasie zwolnienia mogę przeprowadzać na rzecz tej działalności prace które będą się wiązały z wydatkami ale nie będą przynosiły zysków tzn. remont np lokalu który zlecę jakiejś firmie budowlanej

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-06-29 20:49 autor odpowiedzi: Jowita

  Jeżeli prace remontowe wykonywane podczas orzeczonej niezdolności do pracy, przyczynią się do szybszego powrotu do zdrowia...

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Zwolnienie chorobowe w trakcie pobierania zasiłku macierzyńskiego

  Zwolnienie chorobowe w trakcie pobierania zasiłku macierzyńskiego

  Osoba prowadząca działalność gospodarczą, która zgłosiła się dobrowolnie do ubezpieczenia chorobowego oraz terminowo opłacała składki może pobierać zasiłek macierzyński.

 • Jak uzyskać REGON dla firmy?

  Jak uzyskać REGON dla firmy?

  Oprócz uzyskania numeru identyfikacji podatkowej, czy też wpisu do odpowiedniego rejestru działalności gospodarczej, przedsiębiorca musi pamiętać także o tym, że powinien wystąpić o nadanie mu numeru REGON. Podobnie jak przy NIP ...

 • Rejestracja REGON XI 2017

  Rejestracja REGON XI 2017

  To prawdopodobnie najwyższy wynik w historii. Na koniec listopada w rejestrze REGON zarejestrowanych było okrągłe 3 miliony jednoosobowych działalności gospodarczych. Rekordowo duże jest też zainteresowanie zakładaniem własnego biznesu – ...

 • Rejestracja REGON IX 2017

  Rejestracja REGON IX 2017

  Takich danych GUS dawno nie odnotowywał – liczba zarejestrowanych jednoosobowych firm na koniec września 2017 r. sięgnęła niemal 3 mln. Co więcej, równolegle do grona zarejestrowanych, w górę pną się też zarobki mikroprzedsiębiorców.

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zakładanie działalności

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.