eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Przepracowanie i udokumentowanie 27-letniego stażu pracy a nagroda jubileuszowa


2013-09-24 20:46 autor: aniawu77

5 357 odsłon

Przepracowanie i udokumentowanie 27-letniego stażu pracy a nagroda jubileuszowa

Mam przepracowany i udokumentowany 27-letni staż pracy, a więc mam prawo do nagrody jubileuszowej (pracuję w żłobku od kilku miesięcy). Niestety moja dyrekcja poinformowała mnie, że nie otrzymam już jubileuszu za 25 lat pracy, bo prawo nie działa wstecz i muszę jeszcze dopracować 3 lata, aby otrzymać nagrodę z tytułu 30- lecia pracy. Czy istotnie tak jest i czy to zgodne z prawem?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-09-24 21:21 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Zasady udzielania nagród jubileuszowych (kwoty, przepracowane lata) sa zapisane w wewnętrznych regulaminach.   W Pani przypadku dyrekcja ma rację. Prawo do nagrody będzie mała Pani w czasie zatrudnienia prze firme i spełnienia w tym czasie warunków do przyznania nagrody.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 2

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-09-25 04:28 autor odpowiedzi: aniawu77

    W dalszym ciągu nie rozumiem dlaczego nie otrzymam nagrody jubileuszowej za przepracowane i udokumentowane moich 25 lat pracy? przecież zgodnie z art.291&1 kodeksu pracy roszczenia ze stosunku pracy ulegają przedawnieniu z upływem 3 lat od dnia, w którym roszczenie stało się wymagalne. W chwili obecnej mam udokumentowany 27 letni okres zatrunienia, ale  w chwili zatrudnienia mnie nabyłam już prawo do jubileuszu za 25 lat pracy?

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-09-25 08:50 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Roszczenie ulegają przedawnieniu po 3 latach, ale za zobowiązania byłego pracodawcy nie odpowiada nowy. Jeżeli u starego pracodawcy był zapis w regulaminie wewnętrzym o przyznawaniu nagród jubuleuszowych to on powinien Pani wypłacić (nagrodę powinna Pani dostac w tym czasie , kiedy nabyła Pani do niej prawo).

    Natomiast  z tego co Pani napisała wynikałoby, że nowy pracodawca zatrudniając Panią juz w pierwszym dniu pracy powinien wypłacić Pani nagrodę jubileuszową za 25 lat pracy łącznie z odsetkami (bo te też się należą) ????

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 5

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-09-26 05:31 autor odpowiedzi: aniawu77

    Dziękuję bardzo za odpowiedż. W końńńńńńńcu zrozumiałam:). Stary pracodawca nie wypłacał żadnych jubileuszy. Jeszcze jedno: czyli mam rozumieć, że 25 lecie przeszło mi koło nosa? i muszę czekać  cierpliwie na 30 lecie?

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • EKSPERT Najlepsza odpowiedź

    2013-09-26 06:37 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Tak to wygląda:(

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 5

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Mariola

    Dodano 2012-11-28 22:03 przez Mariola

    Czy należy mi się nagroda jubileuszowa?

    W spółdzielni, w której pracuję, nagroda jubileuszowa należy się po 15 latach pracy ogółem i 3 latach pracy w spółdzielni. Mój staż pracy na 31.12.2012 wynosi 15 lat i 6 miesięcy ogółem, przy czym w spółdzielni 3 lata i 1 miesiąc. Pracodawca odmówił mi wypłaty nagrody jubileuszowej tłumacząc, że kie...

  • karina71

    Dodano 2015-01-11 20:35 przez karina71

    Czy należy mi się nagroda jubileuszowa?

    W 2012 r. zakład pracy przekazał mnie innemu pracodawcy, w tym czasie we wrześniu 2013 r. minęło 35 lat mojej pracy i nie otrzymałem jubilata, ale w grudniu 2013 r. były zakład pracy przejął mnie z powrotem.Czy ten pracodawca powinien mi wypłacić jubilata? Dodam, że w tym zakładzie przepracowałem 35...

  • kwasela

    Dodano 2014-11-28 13:34 przez kwasela

    Czy przysługuje mi wypłata nagrody jubileuszowej z tytułu 40 lat?

    Witam,w grudniu 2014 r. po nabyciu praw emerytalnych przechodzę na emeryturę po ukończeniu 60 lat. Do wypracowanych pełnych 40 lat pracy brakować mi będzie 6 miesięcy, tj. do lipca 2015 r. Czy w tej sytuacji przysługuje mi wypłata jubilatki? Nadmieniam, że jestem pracownicą szpitala ZOZ.

  • _Ela

    Dodano 2014-06-04 16:29 przez _Ela

    Kiedy nagroda jubileuszowa jest oskładkowana?

    Jeśli jestem rencistką i pracuję i miałam nagrodę jubileuszową wypłaconą w roku 2010 za 30 lat pracy, a teraz zakład chce mi wypłacić w roku 2014 nagrodę jubileuszową za 35 lat pracy, to czy ta nagroda w moim przypadku ma być oskładkowana?
    Zaznaczam, że to zarząd mojego zakładu wraz ze związkami zaw...

  • rak55

    Dodano 2013-11-14 16:00 przez rak55

    Okresy bezskładkowe. Czy dostanę nagrodę jubileuszową?

    Czy okres bezskładkowy liczy się do jubileuszówki? Mam 30 lat pracy, w tym 3 lata bezskładkowe.

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Prawo do nagrody jubileuszowej: jaki staż pracy?

    Prawo do nagrody jubileuszowej: jaki staż pracy?

    Rozstrzygnięcia dotyczące nabywania prawa do nagrody jubileuszowej należy oprzeć na przepisach obowiązujących u danego pracodawcy (regulamin wynagradzania, układ zbiorowy bądź rozporządzenia). Może się zdarzyć, że pracodawca ...

  • Nagroda jubileuszowa a staż pracy

    Nagroda jubileuszowa a staż pracy

    Warunki nabywania prawa do nagrody jubileuszowej, w tym ustalania okresów pracy i innych okresów uprawniających do nagrody, wysokość nagrody oraz zasady jej obliczania i wypłacania określają przepisy wewnątrzzakładowe, tj. układy zbiorowe ...

  • Wypłata nagród jubileuszowych

    Wypłata nagród jubileuszowych

    Obowiązek wypłaty nagrody jubileuszowej mają jedynie ci pracodawcy, którzy objęci są przepisami przewidującymi wypłatę nagrody.

  • Przejęcie pracowników a prawo do nagrody jubileuszowej

    Przejęcie pracowników a prawo do nagrody jubileuszowej

    Pracownik ma roszczenie o wypłatę nagrody jubileuszowej za 15 lat pracy. W przypadku gdy postanowienia nowego układu zbiorowego pracy w zakresie zaliczania danych okresów do stażu uprawniającego do nagrody jubileuszowej są mniej korzystne dla ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

MENU
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.