eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Przepracowanie i udokumentowanie 27-letniego stażu pracy a nagroda jubileuszowa


2013-09-24 20:46 autor: aniawu77

4 974 odsłon

Przepracowanie i udokumentowanie 27-letniego stażu pracy a nagroda jubileuszowa

Mam przepracowany i udokumentowany 27-letni staż pracy, a więc mam prawo do nagrody jubileuszowej (pracuję w żłobku od kilku miesięcy). Niestety moja dyrekcja poinformowała mnie, że nie otrzymam już jubileuszu za 25 lat pracy, bo prawo nie działa wstecz i muszę jeszcze dopracować 3 lata, aby otrzymać nagrodę z tytułu 30- lecia pracy. Czy istotnie tak jest i czy to zgodne z prawem?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-09-24 21:21 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Zasady udzielania nagród jubileuszowych (kwoty, przepracowane lata) sa zapisane w wewnętrznych regulaminach.   W Pani przypadku dyrekcja ma rację. Prawo do nagrody będzie mała Pani w czasie zatrudnienia prze firme i spełnienia w tym czasie warunków do przyznania nagrody.

  Wschodnie Centrum Wsparcia dla Biznesu GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-09-25 04:28 autor odpowiedzi: aniawu77

  W dalszym ciągu nie rozumiem dlaczego nie otrzymam nagrody jubileuszowej za przepracowane i udokumentowane moich 25 lat pracy? przecież zgodnie z art.291&1 kodeksu pracy roszczenia ze stosunku pracy ulegają przedawnieniu z upływem 3 lat od dnia, w którym roszczenie stało się wymagalne. W chwili obecnej mam udokumentowany 27 letni okres zatrunienia, ale  w chwili zatrudnienia mnie nabyłam już prawo do jubileuszu za 25 lat pracy?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-09-25 08:50 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Roszczenie ulegają przedawnieniu po 3 latach, ale za zobowiązania byłego pracodawcy nie odpowiada nowy. Jeżeli u starego pracodawcy był zapis w regulaminie wewnętrzym o przyznawaniu nagród jubuleuszowych to on powinien Pani wypłacić (nagrodę powinna Pani dostac w tym czasie , kiedy nabyła Pani do niej prawo).

  Natomiast  z tego co Pani napisała wynikałoby, że nowy pracodawca zatrudniając Panią juz w pierwszym dniu pracy powinien wypłacić Pani nagrodę jubileuszową za 25 lat pracy łącznie z odsetkami (bo te też się należą) ????

  Wschodnie Centrum Wsparcia dla Biznesu GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 5

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-09-26 05:31 autor odpowiedzi: aniawu77

  Dziękuję bardzo za odpowiedż. W końńńńńńńcu zrozumiałam:). Stary pracodawca nie wypłacał żadnych jubileuszy. Jeszcze jedno: czyli mam rozumieć, że 25 lecie przeszło mi koło nosa? i muszę czekać  cierpliwie na 30 lecie?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • EKSPERT Najlepsza odpowiedź

  2013-09-26 06:37 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Tak to wygląda:(

  Wschodnie Centrum Wsparcia dla Biznesu GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 5

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Porady Praca

MENU
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.