eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Zmiana jednostki chorobowej w czasie 182 dni nieprzerwanego zwolnienia. Co z wypłatą zasiłku?


2017-07-11 09:37 autor: fazik

508 odsłon

Zmiana jednostki chorobowej w czasie 182 dni nieprzerwanego zwolnienia. Co z wypłatą zasiłku?

Witam,

obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim u ortopedy, na zwyrodnienia oraz bóle kręgów szyjnych. Biorę leki i mam szereg zabiegów rehabilitacyjnych.

Umowa okresowa w zakładzie pracy skończyła mi się 31 maja, na zasiłku chorobowym z ZUS jestem więc od 1 czerwca. Ortopeda robi co może, ale sugerował, że będę musiał udać się dalej do neurologa gdyż mam zawroty i bóle głowy.

Czy w okresie nie przerwanego zwolnienia 182 dni będę miał dalej wypłacany zasiłek chorobowy przy zmianie jednostki chorobowej?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2017-07-11 20:28 autor odpowiedzi: Jowita

  Ważne jest żeby po ustaniu zatrudnienia pomiędzy kolejnymi zwolnieniami L-4 nie było nawet dnia przerwy - jednostka chorobowa która jest powodem kolejnej niezdolności do pracy nie ma wpływu na wypłatę zasiłku chorobowego.

  fazik skomentował/a odpowiedź 2017-07-11 21:12

  Dziękuje za odpowiedź :-)

  www.e-prawapracownika.pl

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • kamilamaj1

  Dodano 2015-12-01 14:12 przez kamilamaj1

  Zwolnienie lekarskie a umowa o pracę na czas określony

  Od  dwóch miesięcy jestem na chorobowym. Miałam wypadek z pracy do domu. Umowa o pracę kończy mi się 31.12.2015.
  Czy pracodawca musi mi przedłużyć umowę? Jakie są dalsze procedury?

 • Kinga

  Dodano 2017-06-27 23:30 przez Kinga

  Zasiłek chorobowy po ustaniu zatrudnienia

  Witam, od 13 marca 2017 jestem na zwolnieniu lekarskim, umowa zakończyła mi się 31 marca 2017. Obecnie zaszłam w ciążę i bardzo źle się czuję. Czy 182 dniach brania zasiłku chorobowego mogę przejść na świadczenie rehabilitacjne do dnia porodu?Proszę o odpowiedź.

 • MM23

  Dodano 2016-11-16 12:37 przez MM23

  Ile dni mogę być na zwolnieniu lekarskim?

  31 maja 2016 r. wygasła mi umowa w poprzedniej firmie i od 01 czerwca 2016 r. rozpoczęłam pracę w nowej firmie.Od 17 października 2016 r. jestem na zwolnieniu lekarskim. Moje pytanie brzmi: jak długo mogę być na zwolnieniu - 3 miesiące czy pół roku?Z góry dziękuję za odpowiedź.

 • filoja

  Dodano 2016-05-09 16:05 przez filoja

  Jak wygląda wynagrodzenie na L4 i kiedy trzeba dostarczyć protokół powypadkowy do ZUS?

  Witam,
  pracuję od 04.01.2016 r., umowę mam do 30.06.2017 r. Umowa jest na cały etat. Obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim, ponieważ uległam wypadkowi w pracy. Skręciłam staw kolanowi i zwichnęłam rzepkę.
  Dodam, że w tym samym dniu byłam na pogotowiu. Później kolejni lekarze -  rodzinny, ortopeda....

 • alfetka156

  Dodano 2016-01-28 14:29 przez alfetka156

  Zwolnienie lekarskie a kończąca się umowa

  Witam,szukam odpowiedzi na moje pytanie mianowicie, w dniu 31.01.2016 kończy mi się 3-miesięczna umowa o pracę na czas określony. Nie będę przedłużał umowy na dalszy okres.Czy obecnie przebywając na zwolnieniu lekarskim od 24 stycznia do 8 lutego należy mi się świadczenie chorobowe? Wysokość podstaw...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Czy zwolnienie chorobowe oznacza areszt domowy?

  Czy zwolnienie chorobowe oznacza areszt domowy?

  Co grozi pracownikowi, który wykorzystuje zwolnienie lekarskie niezgodnie z jego przeznaczeniem? Jeżeli kontrola wykaże, że w czasie L4 remontuje kuchnię lub podziwia greckie krajobrazy, to w takiej sytuacji musi się on liczyć z ...

 • Jesteś na zwolnieniu? Spodziewaj się kontroli ZUS

  Jesteś na zwolnieniu? Spodziewaj się kontroli ZUS

  L4 to nic innego niż rodzaj oświadczenia o czasowej niezdolności do pracy. Dlatego też okres przebywania na zwolnieniu lekarskim powinien służyć rekonwalescencji. Osoba wykorzystująca zwolnienie niezgodnie z jego przeznaczeniem musi liczyć ...

 • Świadczenia chorobowe tylko na podstawie ZUS ZLA

  Świadczenia chorobowe tylko na podstawie ZUS ZLA

  W związku ze stanowiskiem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 31 marca br., Zakład Ubezpieczeń Społecznych wyjaśnia, że podstawą roszczeń o wypłatę świadczeń chorobowych mogą być wyłącznie druki ZUS ZLA. Zaświadczenia wystawiane ...

 • Choroby - najczęściej zadawane pytania

  Choroby - najczęściej zadawane pytania

  Każdemu z nas może przytrafić się choroba i wiążąca się z nią konieczność przebywania na zwolnieniu lekarskim. Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się w tym wypadku pytania i wątpliwości.

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.