eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Wypłata L4 w czasie ciąży oraz zasiłku macierzyńskiego, a badania wstępne po rozpoczęciu pracy


2016-01-06 08:35 autor: konto usunięte

2 188 odsłon

Wypłata L4 w czasie ciąży oraz zasiłku macierzyńskiego, a badania wstępne po rozpoczęciu pracy

Witam,

od początku listopada zostałam zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony, wcześniej ten sam pracodawca zatrudniał mnie przez 2 miesiące na umowę zlecenie. W grudniu dowiedziałam się o ciąży. Jednak dopiero teraz dostałam skierowanie na badania wstępne. Czy w jakikolwiek sposób może to rzutować na wypłacenie świadczeń przez ZUS?

Pracodawca wie o ciąży. Chciałabym pracować jak najdłużej, jednak zaczyna mi dokuczać kręgosłup i obawiam się, że będę musiała w przeciągu dwóch miesięcy przejść na L4... Nie wiem tylko czy, ja bądź mój pracodawca będziemy mieli, w związku z tym problemy.

Przyznam, że wolałabym tego uniknąć, gdyż bardzo zależy mi na długofalowej współpracy z firmą, w której teraz pracuję. 

Proszę, jeśli to możliwe o poradę, co powinnam w danej sytuacji zrobić, aby nie obawiać się o wypłacenie wszelkich świadczeń związanych bezpośrednio z ciążą, a także po urodzeniu dziecka.

Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2016-01-06 17:11 autor odpowiedzi: Jowita

    badania wstepne wprawdzie powinny być wykonane przez pracownika przed przystapieniem do pracy, ale skoro pracodawca nie zadbał o to, to należy wykonać je teraz. 
    Badania wstepne nie będą miały wpływu na wypłatę swiadczeń  z ZUS

    www.e-prawapracownika.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Ubezpieczenie zdrowotne studenta. Kiedy i na jakich zasadach przysługuje?

    Ubezpieczenie zdrowotne studenta. Kiedy i na jakich zasadach przysługuje?

    Jeśli się uczysz aż do swoich 26 urodzin masz ubezpieczenie "przy rodzicu" albo z uczelni. Jeśli będziesz w tym czasie pracował "na zleceniu" - nic się nie zmieni, ale jeśli podejmiesz "etatową" pracę - będziesz miał własne ...

  • Urlop macierzyński i rodzicielski w pigułce

    Urlop macierzyński i rodzicielski w pigułce

    Od początku bieżącego roku każda świeżo upieczona mama może przez rok pozostać w domu z dzieckiem. Kobiety, które podlegają ubezpieczeniu chorobowemu w oparciu o umowę o pracę lub same opłacają składki chorobowe, są uprawnione do ...

  • Urlop macierzyński po urodzeniu martwego dziecka

    Urlop macierzyński po urodzeniu martwego dziecka

    W razie urodzenia martwego dziecka pracownicy przysługuje urlop macierzyński w wymiarze 8 tygodni po porodzie. Przepisy przewidują wyraźnie kiedy pracownica może zrezygnować z urlopu macierzyńskiego i przekazać pozostałą jego część do ...

  • Umowa zlecenie po macierzyńskim a składka na FP

    Umowa zlecenie po macierzyńskim a składka na FP

    Obowiązek odprowadzania składek na FP wynika z PromZatrU. Składki te ponoszą pracodawcy i inne jednostki organizacyjne, które zatrudniają pracowników czy zleceniobiorców.

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania