eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Świadczenie rehabilitacyjne przez pół roku, co dalej?


2008-11-05 15:21 autor: a444

3 636 odsłon

Świadczenie rehabilitacyjne przez pół roku, co dalej?

Witam!

Od 4 czerwca przyznane mam świadczenie rehabilitacyjne na okres 6 miesięcy. W tej chwili jestem po operacji kręgosłupa i nie wiem co dalej. Nie wiem, czy będę w stanie wrócić do pracy już 5 grudnia po skończeniu świadczenia, ale raczej nie. Świadczenie rehabilitacyjne jest przyznawane na okres nie dłuższy niż 12 miesięcy. Czy mam złożyć do ZUS-u dokumenty na dalszy okres świadczenia rehabilitacyjnego, czy o rentę, bo już nie wiem?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2009-01-08 08:48 autor odpowiedzi: a444

  Jakby ktoś potrzebował odpowiedzi na przyszłość.

  Przed końcem pierwszego świadczenia złożyłam dokumenty do ZUS-u o świadczenie rehabilitacyjne i zostało mi przedłużone na kolejne pół roku.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2009-06-19 23:36 autor odpowiedzi: kotlet1959

  Jestem naświadczeniu do sierpnia.Na ok 6 tyg przed zakończeniem półrocznego okresu świadczenia składam do zus tzw. zaświadczenie o stanie zdrowia celem zgłoszenia na kolejna komisję . Ta orzeknie co dalej: świadczenie, renta czy do roboty.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.