eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Zwolnienie lekarskie w ciąży. Czy do wynagrodzenia liczą się też nagrody dla pracowników?


2014-01-30 11:37 autor: 220energy

9 495 odsłon

Zwolnienie lekarskie w ciąży. Czy do wynagrodzenia liczą się też nagrody dla pracowników?

Witam,

jestem w ciąży i jestem na zwolnieniu. Słyszałam, że wynagrodzenie wypłacane w tym okresie, to średnia jaką otrzymywało się w roku poprzedzającym. Chciałabym dowiedzieć się czy do wynagrodzenia podstawowego (miesięcznego) doliczane są takie dodatkowe dochody jak trzynastka, tzw. wczasy pod gruszą, nagrody, premie?

Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-01-30 11:57 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  100 % podstawy wynagrodzenia  nie z poprzedniego roku, ale z ostatnich 12 miesięcy. Nie wszystkie składniki wybagrodzenia wliczają się do zasiłku chorobowego.

  Wschodnie Centrum Wsparcia dla Biznesu GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 1 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-31 11:55 autor odpowiedzi: netka.fka

  A dokładniej:

  Wynagr. za czas choroby: (pierwsze, zapewne w tym przypadku 33 dni wypłaca pracodawca). Zasiłek pracodawca lub ZUS.

  Podstawa (brutto) zasiłku stanowi przeciętne! miesięczne wynagrodzenie wypłacone za okres 12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających powstanie choroby. Innymi słowy dod.wynagr roczne dzieli się przez 12 m-cy i tą kwotę dodaje do podstawy.

  Pod uwagę są brane składniki stanowiące podstawę wymiaru składki na ubezpieczenie chorobowe / wypadkowe, po odliczeniu potrąconych przez pracodawcę składek na ubezpieczenia społeczne. Czyli te brutta od których były potrącane te składki. Np. wypłaty z ZFŚS nie będą miały związku.

  Również nie bierze się pod uwagę tych składników, które w okresie wynagrodzenia chorobowego pozostają niezmienne.

  S_olcia

  S_olcia skomentował/a odpowiedź 2014-04-08 10:47

  Na jakiej podstawie możemy udowodnić że premia pozostaje zmienna w okresie chorobowego ( kiedy nie przebywałam na chorobowym i nie mam jak wykazać że w zakładzie pracy właśnie tak praktykuje się liczenie premii uznaniowej -też odlicza się przy chorobowym.Nie było podpisane żadne porozumienie i nie ma regulaminu premii.Mozę na podstawie takiej samej sytuacji u innych pracowników?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Porady Praca

MENU
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.