eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Choroba kolana, zasiłek rehabilitacyjny i odwołanie się od decyzji ZUS


2013-12-29 00:46 autor: Beata84

13 066 odsłon

Choroba kolana, zasiłek rehabilitacyjny i odwołanie się od decyzji ZUS

Witam,

sytuacja jak dla mnie jest skomplikowana i nie wiem co robić... Od roku czasu mam problemy z lewym kolanem (bez urazu) kolano boli mnie podczas zwykłego chodzenia, „blokuje się”, „leci w bok”. Nie mogę być długo w jednej pozycji, nie mogę dłużej stać, „kuleję”, nie mogę kucać, robić przysiadów – noga boli, rwie, przy każdym zgięciu, przeskakuje mi w kolanie, co wywołuje dodatkowy ból.

Dwa miesiące temu przy zwykłym spacerze noga zablokowała się i nie byłam w stanie jej do końca wyprostować ani zgiąć, a każde stąpniecie wywoływało ogromny ból. W szpitalu lekarz stwierdził, iż mam problemy z łąkotka i konieczna jest operacja oraz, że nie powinnam nadwyrężać nogi. Zalecił chodzenie o kuli.

Jak dotąd rehabilitacja nie wpłynęła pozytywnie na mój stan zdrowia (m.in. ciekły azot, prądy, pole magnetyczne). Lekarze twierdzą, że jedynym rozwiązaniem mojego problemu zdrowotnego jest artroskopia, na którą jestem zapisana na lewe kolano dnia 27.01.2014.

Pomimo tego lekarz orzecznik stwierdził, że nie należy mi się zasiłek rehabilitacyjny i mam wracać do pracy...Z drugiej strony byłam wzywana kilka krootnie na "sprawdzenie zwolnienia" i wszystkie były wystawione słusznie nawet to po odmowie orzecznika... Jaka jest szansa na odwołanie?

Mam jeszcze drugie pytanie: w połowie zwolnienia ZUS zakwestionował jedno zwolnienie kończąc je dwa dni wcześniej, niż lekarz wypisał (powodem było nie stawienie się na badanie). Oczywiście nie dostałam wezwania i odwołałam się.

Czy w takiej sytuacji okres zwolnienia kończy się i rozpoczyna nowy po dwóch dniach zakwestionowanych?

Dziękuję i pozdrawiam,

Beata

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Choroba pracownika powodem zwolnienia z pracy?

    Choroba pracownika powodem zwolnienia z pracy?

    Długotrwała nieobecność pracownika z powodu choroby może być powodem zwolnienia z pracy. Do takich praktyk przyznała się w badaniu Grupy Progres "Rynek pracy 360" co 3. firma zatrudniająca pracowników blue collar.

  • Chorowałeś? I tak odbierzesz dzień wolny za święto w sobotę

    Chorowałeś? I tak odbierzesz dzień wolny za święto w sobotę

    Jeśli w dzień wolny od pracy wypada święto, pracodawca musi wyznaczyć zastępczy dzień wolny – czyli „oddać” to święto pracownikom. Choroba pracownika w zastępczym dniu wolnym nie uniemożliwia pracownikowi wykorzystanie dnia ...

  • Choroba po okresie pobierania świadczenia rehabilitacyjnego

    Choroba po okresie pobierania świadczenia rehabilitacyjnego

    W przypadku stwierdzenia, że obecna niezdolność do pracy jest spowodowana tą samą chorobą, co poprzednia, biorąc pod uwagę, że między ustaniem poprzedniej a powstaniem ponownej niezdolności do pracy była przerwa krótsza niż 60 dni ...

  • Długotrwała choroba pracownika a zwolnienie

    Długotrwała choroba pracownika a zwolnienie

    Choć pracownicy chorują przez cały rok, to obecny "sezon chorobowy" jest dobrą okazją, aby rozstrzygnąć najtrudniejsze dylematy, jeśli chodzi o pracownika długo chorującego. Proponujemy odpowiedzi, których nie wyczytasz wprost z ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania