eGospodarka.pl

Twoje ustawienia

Porady

Kategorie

EKSPERCI

Witam,

Czy rolnik, który przeszedł na VAT (sprzedaje mleko do mleczarni), może odliczyć VAT od zakupu części zamiennych do maszyn rolniczych (ciągnik, belatka, siewnik), które zakupił jeszcze jako rolnik RR i nie przysługiwało mu prawo do odliczenia VAT z maszyn rolniczych? Maszyny powyższe rolnik wykorzystuje do swojej działalności opodatkowanej.

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-06-04 19:09 autor odpowiedzi: aniakajak

    Można odliczac VAT od części do maszyn, ktore teraz służą czynnościom opodatkowanym. Jest także możliwość odliczenia części VAT od maszyn zakupionych przed przejscim na VAT. Jesli nie minął jeszcze tzw. pięcioletni okres korekty VAT, mamy fakture VAT na te maszyny i jesli ich wartośc jest powyżej 15000 zł. netto. NP. kupiliśmy maszynę w 2010, a na VAT przeszlismy w 2013r. to mozemy odzyskać 2/5  wykazanego na fakturze VAT. O szczegóły najlepiej zapytać ksiegowej, bo to troche skomplikowane przepisy. Jest takze mozliwiść odzyskania VAT dla rzeczy poniżej 15000 zł.  jesli zakupiło się je w ciągu ostatnich 12 miesiecy przed przejsciem na VAT. 

    Oceń odpowiedź 0 4

    skomentuj

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

PODOBNE PYTANIA

O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.

 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.