eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiVAT › Odliczanie podatku VAT od paliwa


2013-04-17 19:42 autor: k.j.b.

8 843 odsłon

Odliczanie podatku VAT od paliwa

Czy mogę odliczać podatek VAT od paliwa zakupionego do samochodu ciężarowego o ładowności poniżej 3.5 tony zaliczonego do środków trwałych? Samochód przeszedł dodatkowe badanie techniczne i posiadam odpowiednie zaświadczenie ze stacji kontroli pojazdów oraz wpis w dowodzie rejestracyjnym.

W Ustawie doczytałam tylko o odliczaniu podatku od zakupu takich samochodów. Natomiast wyraźnie jest zapisane, że od zakupu paliw nie przysługuje prawo do obniżenia podatku należnego.

Czy ma jakieś znaczenie fakt, że nie miałam prawa do obniżenia podatku do odliczenia podatku (sprzedawca wystawił mi fakturę VAT - marża)?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-04-18 07:57 autor odpowiedzi: Biuro Rachunkowe TAX-NET Jacek Adamczak

    Jeżeli pojazd posiada zaświadczenie ze stacji kontroli pojazdów potwierdzające, że jest to pojazd ciężarowy to przysługuje prawo do odliczenia podatku vat naliczonego przy zakupie paliwa do tego samochodu. Bez znaczenia jest fakt czy przy zakupie samego pojazdu przysługiwało prawo odliczenia podatku vat czy nie.

    Księgowa obsługa internetowa - cała Polska. Ceny już od 39,90/mc. www.taxnet.cc.pl

    Oceń odpowiedź 4 4

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Porady Podatki

MENU
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.