eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiVAT › likwidacja działalności a VAT śr.trwałych


2010-09-24 12:48 autor: oko4

1 189 odsłon

likwidacja działalności a VAT śr.trwałych

likwiduję działalność gospodarczą która istniała 13 m-cy, jako podatnik VAT robię inwenurę, jaką wartość mam wykazać środka trwałego amortyzowanego metodą liniową, a jak amortyzacją jedorazową. Czy to ma być cena brutto zakupu w obu przypadkach?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2010-09-29 09:30 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    W przypadku podatku VAT amortyzacja nie ma najmniejszego znaczenia.

    Remanent likwidacyjny: wycena dla VAT - eGospodarka.pl - Podatki - polecam przeczytać - tutaj jest odpowiedź na pytanie

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2010-11-24 22:59 autor odpowiedzi: kasia781

    A jak wygląda sprawa u rolnika vatowca, który rezygnuje z vatu i chce z powrotem korzystać ze zwolnienia. Czy za środki trwałe, które nabyłam podczas "bycia vatowcem" mam zwrócić vat?

    Oceń odpowiedź 0 3

    skomentuj | odpowiedz

  • 2010-11-25 18:02 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    To zależy - tutaj będą mieć zastosowanie przepisy o korekcie VAT (przede wszystkim art. 91 ustawy)

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Porady Podatki

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.