eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiVAT › Nowa matryca stawek i VAT na kasie fiskalnej


2019-06-17 12:32 autor: marekb4

655 odsłon

Nowa matryca stawek i VAT na kasie fiskalnej

Dzień dobry,

bardzo proszę o pomoc. O ile z wpisaniem stawek od A do E nie mam problemu, to nie wiem, co mam wpisać w pozycji F i G. Nie jestem płatnikiem podatku VAT. Korzystam ze zwolnienia art. 113 ust 1 i 9. Czy pozycję F i G mam ustawić jako nieaktywne czy muszę tam coś wpisać?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2019-06-19 08:18 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Pod F można zrobić zero techniczne (dla sprzedaży VAT marża). Pod G - rozporządzenie nic nie mówi - nie musi być zatem aktywne.

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących. Doradca podatkowy, nr wpisu 12444

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2019-06-19 11:56 autor odpowiedzi: marekb4

    Ten podpunkt f jest jakoś tak mało precyzyjny. Jest tam napisane "w przypadku sprzedaży opodatkowanej, o której mowa w art. 119 ust. 1 lub art. 120 ust. 4 ustawy" Mnie te artykuły nie dotyczą. Wydaje mi się, że wpisują tylko Ci których to dotyczy, ale mogę się mylić.
    5) przypisują oznaczenia literowe od „A” do „G” do stawek podatku lub zwolnienia od podatku, przypisanych do nazw towarów i usług, w następujący sposób:
    a) literze „A” – jest przypisana stawka podstawowa podatku w wysokości 22% albo 23%,
    b) literze „B” – jest przypisana stawka obniżona podatku w wysokości 7% albo 8%,
    c) literze „C” – jest przypisana stawka obniżona podatku w wysokości 5%,
    d) literze „D” – jest przypisana stawka obniżona podatku w wysokości 0%,
    e) literze „E” – jest przypisane zwolnienie od podatku,
    f) literze „F” i „G” – są przypisane pozostałe stawki podatku, w tym wartość 0% (zero techniczne) w przypadku sprzedaży opodatkowanej, o której mowa w art. 119 ust. 1 lub art. 120 ust. 4 ustawy;

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2019-06-19 12:08 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Dlatego napisałem, że można;)

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących. Doradca podatkowy, nr wpisu 12444

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2019-06-19 17:31 autor odpowiedzi: marekb4

    OK, dziękuję za odpowiedź.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • floyd10

    Dodano 2016-05-09 16:30 przez floyd10

    Rolnik - powrót do zwolnienia z VAT

    Jestem rolnikiem prowadzącym działy specjalne produkcji rolnej. Od 5-u lat jesem VAT-owcem. W tym roku skorzystałem z prawa do powrotu zwolnienia z VAT. Od 3 lat posiadam kase fiskalną.Moje pytanie: Co z kasą fiskalną w sytuacji gdy nie będę VAT-owcem i jako rolnik nie bedę prowadził żadnych ksiąg?

  • Pytanie

    Dodano 2019-05-17 00:15 przez Pytanie

    Sprzedaż przez internet - obowiązki przedsiębiorcy

    Witam serdecznie,będę prowadzić działalność gospodarczą, będę zwolniona z podatku VAT, jak się dowiedziałam po przekroczeniu pewnej kwoty będę musiała założyć kasę fiskalną. Cała moja sprzedaż będzie przez internet, wszystko będzie płatne na przelew. Bardzo proszę o informację, czy muszę coś wystawi...

  • konto usunięte

    Dodano 2015-08-26 13:33 przez konto usunięte

    Warsztat samochodowy i zapisy w PKPiR

    Jestem tak niepewna swojej emerytury jak większość Polaków a przejściu na nią nie myślę w ogóle.Mąż ma zamiar otworzyć warsztat samochodowy. Wiem, że musi posiadać kasę fiskalna. Ile czasu ma na założenie kasy od momentu rozpoczęcia działalności? Ma zamiar sprzedawać klientom usługę wraz z częściami...

  • adavis

    Dodano 2014-06-05 22:40 przez adavis

    Kasa fiskalna ryczałtowca zwolnionego z VAT

    Witam,
    przy zakupie kasy informowałem, iż jestem zwolniony z podatu VAT 23% i jestem na ryczałcie ewidencjonowanym 3%. Co w takim przypadku należy zrobić? Czy poinformować US czy wystarczy zmienić u serwisanta kasy podantek na 3%? Co konsekwencjami?
    Ewidentnie jest to pomyłka osoby, która dokonała f...

  • Pawlex

    Dodano 2014-03-28 15:04 przez Pawlex

    Handel przez internet i obwoźny

    Witam,
    prowadzę jednoosobową działalność od maja 2013 r., handel przez internet i obwoźny. Chciałem zainstalować kasę fiskalna, ponieważ zbliżam się do progu 20000 zł. Jestem na ryczałcie 3%.
    Czy mogę być zwolniony z płacenia podatku VAT, czy obowiązuje mnie limit 150000 zł obrotu? Chcę nastawić się...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania