eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiVAT › Sprzedaż komputera a kasa fiskalna


2017-08-09 17:14 autor: patrycja12341

1 596 odsłon

Sprzedaż komputera a kasa fiskalna

Witam!

Mam pytanie dotyczące sprzedaży notebooka osobie fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej. Dodam, że nie jest to sprzedaż środka trwałego lecz towaru.

Czy taka sprzedaż może korzystać ze zwolnienia do limitu 20000 zł, czy nie? W rozporządzeniu w sprawie zwolnień z ewidencji znalazłam przepis mówiący, że dostawa

sprzętu radiowego, telewizyjnego i telekomunikacyjnego, z wyłączeniem lamp elektronowych i innych elementów elektronicznych oraz części do aparatów i urządzeń do operowania dźwiękiem i obrazem, anten (PKWiU ex 26 i ex 27.90)

jest wyłączona ze zwolnienia. Laptopy i notebooki to z tego co znalazłam PKWiU 26.20.11. Nie jest to sprzęt radiowy, telewizyjny ani telekomunikacyjny (telekomunikacyjny PKWiU 26.3), czy zatem samo mieszczenie się w grupie 26 PKWiU (nie wiem co oznacza ex przed numerem 26 w przepisie), powoduje brak zwolnienia, czy też zwolnienie obowiązuje w przypadku laptopów/notebooków?

Z góry dziękuję za odpowiedź, ponieważ na telefonicznej informacji KAS niestety podają różne wykluczające się odpowiedzi (również po konsultacji z "ekspertami").

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2017-08-11 07:49 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    ex oznacza że patrzymy nie na całą klasyfikację a tylko te wymienione towary. Sprzedaż laptopa zatem kasy fiskalnej nie wymaga.

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących. Doradca podatkowy, nr wpisu 12444

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • 88_Monika_88

    Dodano 2014-02-21 22:05 przez 88_Monika_88

    Usługi krawieckie. Kiedy muszę wprowadzić kasę fiskalną?

    Chciałabym otworzyć działalność - usługi krawieckie. Będę rozliczać się na PKPiR. Czy na początku działalności mogę być zwolniona z VAT-u na podstawie art. 113?
    Czy muszę od razu kupić kasę fiskalną, jeżeli większość moich klientów to będą osoby fizyczne, czy mogę na początku skorzystać z limitu 20 ...

  • maciekszubert

    Dodano 2014-09-21 15:54 przez maciekszubert

    Utrata zwolnienia z obowiązku posiadania kasy fiskalnej

    Witam,
    pytanie dotyczy sprzedaży na rzez osób fizycznych nie prowadzących DG i utrzymania zwolnienia z obowiązku posiadania kasy fiskalnej (jednoosobowa DG, PKPiR nie VAT-owiec, bez biura rachunkowego).
    Prowadząc sprzedaż wysyłkową zapłatę za towar otrzymuję na swoje konto bankowe (firmowe), do tego...

  • dekoriada

    Dodano 2013-12-20 15:19 przez dekoriada

    Czy do każdej transakcji sprzedaży wysyłkowej przez internet mogę wystawić rachunek?

    Prowadzę działalność, która polega na sprzedawaniu swoich wyrobów głownie do osób fizycznych nieprowadzących działalności wysyłkowo za pośrednictwem internetu, ale również gotówkowo na różnego rodzaju targach. Nie jestem VAT-owcem i nie prowadzę ewidencji za pomocą kasy fiskalnej.
    Chciałam zapytać, ...

  • kalzayany

    Dodano 2018-06-07 08:57 przez kalzayany

    Usługi medyczne dla obcokrajowca

    Czy usługi pośrednictwa medycznego (indywidualna praktyka lekarska – działalność gospodarcza) na rzecz osoby fizycznej – obcokrajowca spoza Unii Europejskiej – są opodatkowane VAT i czy przy takich usługach obowiązkowa jest kasa fiskalna?

  • aniao1989

    Dodano 2018-02-05 11:50 przez aniao1989

    Faktura sprzedaży dla osoby prywatnej z Holandii nie prowadzącej działalności gospodarczej

    Witam,Mam następujący problem. Osoba prywatna (nie prowadząca działalności gospodarczej) z Holandii chce od nas zakupić wyroby (bez montażu). Zawiezienie towaru do Holandii poprzez firmę kurierską. Czytałam coś na ten temat, że przy wystawianiu faktury dla takiej osoby z UE mogę opodatkować fakturę ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Kasa fiskalna przy sprzedaży wysyłkowej w Polsce

    Kasa fiskalna przy sprzedaży wysyłkowej w Polsce

    Sprzedaż wysyłkowa towarów realizowana w Polsce na rzecz konsumentów, za którą płatność następuje za pośrednictwem banku lub agenta płatności, korzysta ze zwolnienia z ewidencjonowania jej za pomocą kasy fiskalnej - potwierdził ...

  • Zwolnienia w stosowaniu kas fiskalnych od kwietnia 2018 r.

    Zwolnienia w stosowaniu kas fiskalnych od kwietnia 2018 r.

    Ustawodawca systematycznie zawęża krąg podmiotów uprawnionych do korzystania ze zwolnień z obowiązku stosowania kas fiskalnych. Zmiany takie ostatnimi czasy następują z początkiem każdego roku. Ostatnie z nich, które obowiązują od ...

  • NIP na paragonie i kasy fiskalne online

    NIP na paragonie i kasy fiskalne online

    Zakup udokumentowany paragonem, a potem powrót po fakturę? Tak, ale tylko pod warunkiem, że będzie on spersonalizowany. Jeśli po dokonaniu transakcji nabywca zapomni poprosić o dopisanie na paragonie NIP-u, nie będzie mógł go później ...

  • Rolnik ryczałtowy i własna działalność gospodarcza: jedna kasa fiskalna

    Rolnik ryczałtowy i własna działalność gospodarcza: jedna kasa fiskalna

    Podatnik może na jednej kasie fiskalnej ewidencjonować sprzedaż z prowadzonego przedsiębiorstwa - która jest opodatkowana VAT-em oraz gospodarstwa rolnego - korzystającą ze zwolnienia przewidzianego dla rolników ryczałtowych. Musi jednak ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.