eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiVAT › Odzyskanie VAT od ciągnika rolniczego


2015-06-09 16:10 autor: asiekk882

2 106 odsłon

Odzyskanie VAT od ciągnika rolniczego

Witam,

w maju br zakupiłam ciagnik rolniczy (jako rolnik ryczałtowy), a od 1 czerwca br jestem czynnym podatnikiem VAT.

Czy będę mogła odzyskać VAT od zakupu ciągnika? Jeśli tak, to czy będzię trzeba dokonać korektę całego VAT-u, czy moża odliczyć całość?

Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2015-06-10 05:48 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Można odliczyć całość

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących. Doradca podatkowy, nr wpisu 12444

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Piotr812

    Dodano 2013-05-25 09:43 przez Piotr812

    Rolnik na VAT. Zakup części do maszyn rolniczych

    Witam,
    Czy rolnik, który przeszedł na VAT (sprzedaje mleko do mleczarni), może odliczyć VAT od zakupu części zamiennych do maszyn rolniczych (ciągnik, belatka, siewnik), które zakupił jeszcze jako rolnik RR i nie przysługiwało mu prawo do odliczenia VAT z maszyn rolniczych? Maszyny powyższe rolnik w...

  • rolnikvat

    Dodano 2013-10-28 13:09 przez rolnikvat

    Czy można odliczyć VAT od zakupu opon do samochodu zakupionego na gospodarstwo rolne?

    Dzień dobry,
    od niedawna jestem rolnikiem-vatowcem i zakupiłem samochód na gospodarstwo rolne, odliczając od niego wartość podatku VAT. Teraz chciałem zakupić opony zimowe do tego auta. Czy także przysługuje mi możliwość odliczenia VAT-u?
     

  • Piotr812

    Dodano 2013-10-23 10:36 przez Piotr812

    Czy można wystawić fakturę ze stawką zwolnioną przy sprzedaży ciągnika rolniczego?

    Rolnik na VAT zakupił ciągnik rolniczy przed przejściem na VAT w 2010 roku (otrzymał fakturę VAT). W 2012 r. rolnik przeszedł na VAT. W sierpniu sprzedał ciągnik rolniczy ze stawka zw. Wystawił fakturę i opisał, że korzysta ze zwolnienia z podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2. Czy postępowanie ...

  • zuziag2008

    Dodano 2014-10-03 12:38 przez zuziag2008

    Zakup działki budowlanej a VAT

    Witam,
    z mężem chcemy kupić działkę budowlaną, która jest na osoby prywatne. Jeden z właścicieli jest VAT-owcem i twierdzi, że musimy zapłacić mu żądaną kwotę VAT.
    Czy faktycznie tak jest i czy my możemy w jakiś sposób odliczyć ten VAT? Nadmienię, że też jestem VAT-owcem, ale działkę chcę kupić w ce...

  • jankow

    Dodano 2018-02-15 08:04 przez jankow

    Niezarejestrowany płatnik VAT, a przepis o 50% odliczenia VAT od paliwa

    Czy wprowadzone od kwietnia 2014 r. przepisy w myśl, których odlicza się 50% kwoty podatku VAT zawartego w cenie nabywanego paliwa, oleju napędowego lub gazu dotyczy podatników niebędących płatnikami VAT (niezarejestrowanych jako płatnicy VAT)? Czy wtedy należy ujmować w kosztach w KPiR kwotę faktur...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania