eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiVAT › Jak wypełnić deklarację VAT-7?


2014-02-07 19:52 autor: Kate

2 361 odsłon

Jak wypełnić deklarację VAT-7?

Witam,

moje pytanie brzmi: przedsiębiorca, który jest VAT-owcem, zakupił narzędzia zw. z działalnością, w lutym i marcu ale w tych miesiącach nie osiągnął żadnego dochodu, i jak w takim przypadku ma wypełnić deklarację VAT-7 za te miesiące?

1). W deklaracji za luty wypełnia poz. 41, 42 i następnie poz. 50 ( nadwyżka pod. naliczonego ), i poz. 55 do przeniesienia.

2). Deklarację za marzec wypełnia w analogiczny sposób w odniesieniu do narzędzi zakupionych w marcu, i wypełnia jeszcze poz. D.1 37 do przeniesienia z poprzedniego okresu. 

I np. później w deklaracji za kwiecień, kiedy osiągnie już dochód może sobie ten VAT z lutego i marca obliczyć. Ale w sytuacji gdy w kwietniu nadal nie ma dochodu i wypełnia deklaracje za maj, to już nie może odliczyć sobie podatku naliczonego w lutym i ten VAT do odliczenia przepada. I w zasadzie w US ten VAT jest widoczny w trzech deklaracjach (za luty, marzec, i kwiecień) i nie trzeba już go nigdzie wpisywać, ale ten VAT z marca będzie znajdował się w poz. D.1 (37 do przeniesienia).

Wiem, że podatnik ma prawo odliczyć sobie naliczony podatek, za miesiąc którego dotyczy, lub dwa kolejne okresy rozliczeniowe (w tym przypadku miesięczne). I wiem też że może go odliczyć kiedy ma dochód. Ale mam problem z zastosowaniem tej teorii do praktyki, i proszę mi podpowiedzieć czy dobrze rozumiem, jeżeli chodzi o wypełnienie takich deklaracji.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-02-08 15:17 autor odpowiedzi: Lucyna Banaś doradca podatkowy nr 08567

    Jeśli  w kwietniu a nastepnie w kolejnych miesiacach nadal nie będzie sprzedaąy to ciągle przepisuje się nadwyżkę podatku naliczonego z poprzedniej deklaracji. Nic nie przepadnie. Dopiero w miesiacu w którym bedzie miała miejsce sprzedaz i występi z tego tytułu podatek należny odliczy sobie pan od tego podatku naleznego ten zgromadzony podatek naliczony. (Dochód to pojęcie z ustawy o PIT, w ustawie o VAT mówimy o sprzedaży)

    kancelariapodatkowatax@gmail.com

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Porady Podatki

MENU
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.