eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiVAT › Wyksięgowanie z VAT


2013-12-20 21:42 autor: kamilagrabarczyk

1 485 odsłon

Wyksięgowanie z VAT

Witam,

mam pytanie dotyczące terminu wyksięgowania z ewidencji VAT faktur zakupowych.

Firma otrzymała fakturę za wykonaną usługę z terminem płatności 180 dni, nie zapłaciła jej w terminie. Czy powinnam ją wyksięgować w miesiącu, w którym minęło 180 dni? Czy do tak długich terminów też ma zastosowanie przepis o 150 dniach?

Z góry dziękuję za pomoc,

Kamila

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-12-21 10:51 autor odpowiedzi: Biuro Rachunkowe DEKLAR Gliwice

    Niezależnie 150 dni liczy się od terminu zapłaty.Jak wynia z art. 89b ustawy o VAT, w przypadku nieuregulowania należności wynikającej z faktury dokumentującej dostawę towarów lub świadczenie usług na terytorium kraju w terminie 150 dni od dnia upływu terminu jej płatności określonego w umowie lub na fakturze, dłużnik jest obowiązany do korekty odliczonego podatku naliczonego z tej faktury, w rozliczeniu za okres, w którym upłynął ten 150. dzień. Przepis ten nie ma zastosowania w sytuacji, gdy dłużnik uregulował należność najpóźniej w ostatnim dniu okresu rozliczeniowego, w którym upłynął 150. dzień.

    www.deklar.pl

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Porady Podatki

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.