eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUrzędy / Sądy › Zasiłek opiekuńczy. Czy wróci od 2014 roku?


2013-12-12 22:02 autor: ASKA2003

18 389 odsłon

Zasiłek opiekuńczy. Czy wróci od 2014 roku?

Czy coś jest już wiadomo w sprawie zasiłku opiekuńczego dla opiekunów osób niepełnosprawnych, który miał wrócić od stycznia 2014? Brałam zasiłek na babcię do czerwca i później musiałam podjąć zatrudnienie, by brać, więc mi go zabrali, bo nie miałam pracy. Czy ten zasiłek wróci i od kiedy?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-12-13 20:20 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Na razie nic nie wiadomo. Trybunał orzekł, że niezgodne z konstytucją są dwa przepisy ustawy z 7 grudnia 2012 roku, które sprawiły, że 1 lipca z mocy prawa wygasły decyzje, które wcześniej przyznały prawo do takich świadczeń. Trybunał jasno stwierdził, że werdykt nie daje opiekunom osób niepełnosprawnych prawa do ubiegania się o wypłatę utraconych zasiłków, ani o ich przywrócenie. Muszą czekać aż rząd zmieni przepisy i na nowo określi zasady przyznawania zasiłków.

    Oceń odpowiedź 23 29

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Urzędy / Sądy

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Porady Praca

MENU
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.