eGospodarka.pl

Twoje ustawienia

Porady

Kategorie

EKSPERCI

Witam!

Mam pytanie, które z pozoru może być proste, ale jest to jednak trochę skomplikowane. W 2012 roku w sierpniu zaszłam w ciążę, przeszłam na L4, z tego okresu zostało mi 10 dni wypoczynkowego. Urodziłam w marcu 2013, na nowych warunkach przeszłam na roczny urlop macierzyński (z 2013 należy mi się 26 dni urlopu., mam 10 lat stażu pracy) do marca br., jednak od niedawna ponownie jestem w ciąży i od początku marca chcę pobierać 100% na L4.

Kadrowa wcześniej poinformowała mnie, że po powrocie z macierzyńskiego wykorzystam zaległy urlop, tylko ze nie będę miała kiedy. Z moich wyliczeń wynika ze będzie to możliwe dopiero w sierpniu 2015 roku (termin porodu mam na sierpień 2014, następnie przejdę na macierzyński do 2015 r.). Wyczytałam, że po 3 latach niewykorzystany urlop ulega przedawnieniu. Nie chcę żeby mi przepadł.

Proszę mi poradzić, jakie wyjście z tej sytuacji byłoby najlepsze. Czy pracodawca może lub powinien wypłacić mi ekwiwalent za zaległy urlop?

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-02-12 20:14 autor odpowiedzi: kka

  Co do zasady ekwiwalent za urlop wypoczynkowy wypłaca się tylko w momencie rozstania się z pracownikiem jeśli do tego czasu nie wy korzysta on przysługującej mu częsci urlopu
  kka zaktualizował/a odpowiedź 2014-02-12 20:20
  2015 to jest 3 rok i do końca tego roku ma Pani możliwość wykorzystania zaległego urlopu z 2012r.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

PODOBNE PYTANIA

O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.

 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.